Польське МЗС оголосило конкурс на найкращу популярну публікацію з історії Польщі

Міністр закордонних справ Республіки Польща оголосив конкурс на найкращу публікацію, що популяризує історію Польщі (іноземною мовою) та історію польської дипломатії (польською мовою), які було опубліковано в 2015-2016 роках.

Історики можуть подавати свої публікації до 15 вересня 2017 року, пише сайт Польського інституту в Києві.

У конкурсі розглядатимуться як наукові монографії, так і публікації популярно-наукового характеру.

Переможець конкурсу у категорії "Найкраща публікація, що популяризує історію Польщі іноземною мовою"отримає нагороду у розмірі 10 тисяч євро.

Переможець конкурсу у категорії "Найкраща публікація, що популяризує історію польської дипломатії польською мовою" отримає нагороду у розмірі 20 тисяч злотих.

Умови участі в конкурсі: 

  • Подання публікації до 15 вересня 2017 року (дата отримання публікації має значення).
  • Роботи необхідно подавати у 3 екземплярах, додаючи до них (за можливістю) опубліковані рецензії та відгуки видавництв.
  • Участь у цьогорічному конкурсі можуть брати лише роботи, опубліковані в 2015-2016 роках.
  • Публікації необхідно надіслати на адресу: Ministerstwo Spraw Zagranicznych, Departament Dyplomacji Publicznej i Kulturalnej, Al. J. Ch. Szucha 23, 00-580 Warszawa. На конверті потрібно зазначити „Konkurs Historyczny Ministra SZ" або ж особисто занести до Міністерства закордонних справ Респубілки Польща: al. J. Ch. Szucha 21, вхід від вул. Litewskiej, з понеділка по п’ятницю з 8:15 до 16:15.

Додаткові запитання слід спрямовувати на адресу: emilia.jasiuk@msz.gov.pl, зазначивши у темі листа „Konkurs Historyczny Ministra SZ".

Примірники публікацій не повертатимуться.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.