У Польщі представили найбільший проект із оцифровки найцінніших книг

Нещодавно у Варшаві представили найбільший проект в історії бібліотекарства Польщі. Завдяки йому до 2020 року буде оцифровано понад мільйон об’єктів двох найбільших бібліотек Польщі

Про це повідомляє "ГалІнфо" з посиланням на Polskie Radio dla Zagranicy. У Палаці Речі Посполитої у Варшаві відбулося відкриття проекту "PATRIMONIUM".

Завдяки йому до 2020 р. буде оцифровано понад мільйон найцінніших, часто унікальних об’єктів із колекцій Національної та Ягеллонської бібліотек, відкрито до них доступ у найсучаснішій у Польщі цифровій бібліотеці.

"Це найбільший проект в історії польського бібліотекарства", – наголошує директор Національної бібліотеки Томаш Маковський. Будуть зіскановані найцінніші рукописи, стародруки, книжки, журнали, рисунки, графіки та світлини з колекцій двох найбільших і найважливіших бібліотек у Польщі – ті, що досі не були оцифровані.

Директор Національної бібліотеки нагадує, що нині в цифровій національній бібліотеці Polona є 1,7 млн об’єктів. Він додає, що після сканування наступного мільйона пропозиція буде повною. Під час прес-конференції директори обох найбільших польських бібліотек, Томаш Маковський та Здзіслав Пєтшик, представили головні завдання проекту.

Потім відбувся концерт колективу під керівництвом Адама Струґа "Monodia Polska", який виконав давні композиції. Музиканти заспівали декілька найстаріших польських пісень.

Серед них була "Богородиця" – найдавніша релігійна пісня польською мовою, яку колись співали у важливі моменти: перед битвами, під час коронації та церковних урочистостей.

Крім прес-конференції та концерту, відбулося також відкриття виставки пам’яток польського письменництва з колекцій Національної бібліотеки.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.