У Чернігові могили партизанських командирів перенесли з центру на кладовище

10 липня в Чернігові урочисто перепоховали останки партизанських командирів часів Другої світової війни Миколи Попудренка та Василя Капранова.

Про це повідомляє Depo.ua з посиланням на прес-службу Чернігівської міської ради.

Микола Попудренко (1906 - 1943) був командиром Чернігівського обласного партизанського загону, а Василь Капранов (1904 - 1950) був його заступником по господарчій частині. Могили партизанських ватажків перенесли зі скверу імені Попудренка в центрі міста на кладовище Яцево в секторі 96Е "Сектор поховання загиблих за Батьківщину у Великій Вітчизняній Війні 1941-1945 рр.", передає "Чеline"

Могила Миколи Попудернка у сквері його імені. Фото: mistaua.com 
Так виглядала могила Василя Капранова у сквері ім. Попудренка. Фото: mistaua.com

Із проханням перенести могилу звернулася донька Миколи Попудренка, яка в листі до міськради зауважила, що парк, де були поховані партизани, давно перетворився на місце дозвілля та розваг містян, і її батько має знайти вічний спокій там, де поховані його дружина та сини.

Фото: sumy.depo.ua 

Усі необхідні роботи щодо демонтажу могил у сквері ім. М. Попудренка та перепоховання останків Попудренка та Капранова здійснювались КП "Спеціалізований комбінат комунально-побутового обслуговування" міської ради.

 Фото: sumy.depo.ua
 Фото: sumy.depo.ua

На місці колишніх могил комунальники облаштувати клумби. 

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.