АНОНС: День народження доньки Грушевського відзначать вечіркою в родовому маєтку

Літо – пора вечірок просто неба, пора сонця та лимонаду. Пропонуємо Вам відпочити в тіні садиби Грушевських у центрі Києва та провести цей вечір, занурившись в українську культуру, традиції.

Запрошуємо на Hrushevskiy Garden Party ІІ: щорічне святкування Дня народження Катерини Грушевської – фольклориста, етнолога, видатної науковиці.

Тематичною складовою вечірки послугувало дослідження Катерини – "Українські народні думи". Цей корпус – неперевершений і на сьогодні – став лебединою піснею Катерини Грушевської: до першого тому вона зібрала 13 текстів і 117 варіантів дум, до другого – 20 дум і 176 варіантів.

 Родина Грушевських. Катерина сидить поруч з батьком

Стоять: Олександр, Ганна, Михайло, Марія. Сидять: Сергій та Ольга Шамраєви, Катерина, Глафіра Захаріївна.

Фото грудня 1906 

А ще розробляла унікальні сюжети й програми: "Навколо дикунової душі", "До соціології старцівства", "Програма збирання матеріялів до українського народного сонника", "Про голе тіло як магічний засіб".

Пропонуємо зануритися в тему її досліджень, прямуючи за звуками традиційних духових інструментів, піснями бандуристів і етно-електронними варіаціями української музики.

Садиба Грушевських на Паньківській, 9 

Музичний полудень і такий же музичний вечір в саду Грушевських передбачає наступну програму:

16.00 – Майстер-клас "Традиційні духові українські інструменти"

17.00 – Українські народні думи у виконанні бандуристів

18.00 – "Думи" на килимах

19.00 – Виступ гурту GO-A

Постійно діятимуть творчі майстер-класи для дітей та дорослих та розваги від BABAI – оригінальні дерев’яні іграшки

Поповнити енергію допоможе вулична їжа.

17 червня 2017, субота, початок о 15.00

МІсце: Музей Михайла Грушевського (Київ, вул. Паньківська, 9).

Вхідний квиток: 60 грн. (діти у супроводі батьків – безкоштовно).

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.