Порошенко нагородив Михайла Жизневського званням Героя. ФОТО, ВІДЕО

Президент Петро Порошенко присвоїв посмертно звання Герой України Михайлу Жизневському – білорусу, який загинув під час Революції Гідності та вручив Зірку Героя України його батькам – Михайлу Петровичу та Ніні Василівні.

Про це йдеться у повідомленні на сайті президента 13 червня.

"Він поклав своє життя за нашу і вашу свободу",  сказав Петро Порошенко та нагадав події Революції Гідності, коли загинув Михайло і тисячі українців прийшли прощатися з білорусом, який боровся за свободу України.

Фото: Адміністрація Президента

"Для нас Михайло  не іноземець, для нас Михайло  українець у душі",  сказав Петро Порошенко. Президент підкреслив, що нині звання Герой України має надзвичайно високий статус, цю нагороду присвоюють виключно за заслуги на фронті у захисті територіальної цілісності і незалежності Української держави.

"Пишаюся, що сьогодні до славної когорти українців, які носять звання Герой України приєднався ваш син – великий білорус і великий українець",  підкреслив Петро Порошенко. Він подякував від імені українського народу батькам Михайла Жизневського за тверду позицію і тверде розуміння, і витримку в таких складних умовах.

 Фото: Адміністрація Президента

Президент зазначив, що від самого початку, коли він пообіцяв батькам зробити все від нього залежне задля гідного вшанування пам’яті їх загиблого сина, і до сьогоднішнього дня – він свою обіцянку виконав.

"Ми робимо усе від нас належне, щоб наша країна зберегла волю і свободу, демократію і розвивалася, і загибель Героїв Небесної сотні не була даремна",  сказав Президент.

Президент повідомив, щоб виконати цю обіцянку, ним були ініційовані зміни до законодавства, які були підтримані Верховною Радою і дозволили вперше в історії нашої країни присвоїти найвищу нагороду України  іноземцеві – білорусу, який боровся за свободу України.

Батько Михайла Жизневського подякував Президенту за підтримку їхньої родини. "Велике дякую за підтримку нашої родини, за моральну та матеріальну допомогу, за те, що ви не забуваєте нашу родину. Ми будемо пам’ятати про вашу допомогу, що ви тримаєте слово",  сказав батько Героя.

"За це – за нашу свободу, за свободу України загинув наш син",  додав він.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.