АНОНС: "Розсекречена історія ХХ сторіччя" — авторська екскурсія Олександра Іщука

Які таємниці приховували архіви радянських спецслужб? Як знахідки, зроблені в розсекречених архівах, змінили уявлення про причини та перебіг знакових подій української історії ХХ сторіччя: Українську революцію 1917-1921 рр., Голодомор, діяльність ОУН та УПА?

У межах проекту авторських екскурсій від Національного музею історії Уукраїни запрошуємо на екскурсію-лекцію українського історика, дослідника українського визвольного руху та архівів радянських спецслужб, завідувача відділу історії України ХХ ст. Історичного музею Олександра Іщука.

 

Автор має намір разом з відвідувачами порівняти той світ і те бачення подій та явищ, які просувала радянська пропаганда, з тими фактами, які стали відомими завдяки розсекреченню архівів. Під час заходу будуть продемонстровані унікальні архівні фото та документи.

Автор екскурсії готовий до дискусії та не має наміру ухилятися навіть від найгостріших питань відвідувачів. 

Субота, 10 червня, 16.00.

Місце: Національний музей історії України (м. Київ, вул. Володимирська, 2).

Повна вартість — 75 грн (купувати вхідний квиток не потрібно). Прохання попередньо зареєструватися за формою: https://goo.gl/SKUvsZ.

Додаткова інформація за телефоном (044) 278-48-64.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.