Сьогодні відкривається сьомий Книжковий арсенал. РОЗКЛАД ЗАХОДІВ

Сьогодні в Києві розпочинає роботу VIІ Міжнародний фестиваль "Книжковий арсенал". Ми відібрали кілька подій, які стосуються історії, що відкриватимуть фестиваль.

16:00 - 16:45 

Відкриття виставки з нагоди Року Джозефа Конрада-Коженьовського (Джозеф Конрад - англійський письменник польського походження, уродженець Житомирської області України)

За участі Євгена Нищука (Міністр культури України), Яна Пекла (Надзвичайний і Повноважний Посол Польщі в Україні), Джудід Гоф (Надзвичайний і Повноважний Посол Великої Британії в Україні).

Місце: Сцена "Кафе Європа".

17:00 - 17:45 

Презентація книги "Олександр Шумський. Життя, доля, невідомі документи" та видавничої серії "Україна. Європа: 1921 1939".

Учасники: Юрій Шаповал, Оля Гнатюк, Ігор Гирич, Віктор Рибчук.

Організатор: Україна модерна, Українські пропілеї.

Місце: зал "Папір"

20:00 - 20:50

Публічне інтерв'ю з Девідом Саттером (США) "Менше знаєш, краще спиш" з нагоди виходу його книжок українською:  "Менше знаєш, краще спиш. Шлях Росії до терору та диктатури за Єльцина і Путіна" і "Доба безумства".

Учасники: Микола Княжицький, Олексій Панич.

Модератор: Леонід Фінберг.

Організатор: Темпора.

Місце: Сцена "Кафе Європа".

Місце проведення всіх заходів - Мистецький арсенал, м. Київ, вул. Лаврська, 10-12.

Про інші заходи можна дізнатися з Програми фестивалю.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.