Рештки будьонівських коней демонтують. ФОТО

16 травня розпочався демонтаж радянського монументу бійцям першої кінної армії Семена Будьоного, що розташований на пагорбі над автодорогою "Львів – Київ" у Буському районі Львівщини.

Про це повідомляє ZAXID.NET із посиланням на інформацію голови Кутівської сільської ради Ігоря Карпія.

Раніше, у квітні 2017 року, комісія з надзвичайних ситуацій Буської райдержадміністрації визнала цей пам’ятник аварійним і рекомендувала його демонтувати.

"Це залишки монумента, а не монумент. Є висновок експерта, що цей об’єкт може створити аварійну ситуацію. Лишилася лише арматура, вона іржава. Ми хочемо провести демонтаж, щоб у підлітків не було спокуси на нього залазити", - зазначив Ігор Карпій.

Він додав, що пам’ятник необхідно демонтувати на вимогу закону "Про декомунізацію".

 Пам'ятник бійцям Першої кінної армії. Скульптор Валентин Борисенко, архітектор Анатолій Консулов, 1978 рік
Протягом кількох років місцеві мешканці розтягували металеву обшивку пам'ятника на металобрухт

Роботи з демонтажу замовили у компанії "ЮеМСі Холдинг", яка має виконати їх упродовж двох місяців за понад 18 тис. грн.

Цей пам’ятник був споруджений у 1975 році неподалік селища Олесько до 55-річчя від створення кінної армії Семена Будьоного. Скульптурна композиція монумента містила двох воїнів-будьонівців на конях, які зображені в русі.

Ще у 2015 році місцеві мешканці здерли частину металевої обшивки монументу.

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР