Зі французького музею поцупили коштовності на мільйон євро

З Музею образотворчих мистецтв Фурв'єр, що у французькому м. Ліоні, викрали експонати на суму понад €1 млн.

Про це повідомляє "Новое время" з посиланням на французькі ЗМІ.

За їх інформацією, музей було пограбовано в ніч на 13 травня. 

Серед викрадених цінностей -  тіара Діви Марії, інкрустована майже 1,8 тис. дорогоцінних каменів. Вона зберігалася в музеї з 1899 року і була найкоштовнішим екпонатом. Крім того, зникли дуже рідкісні перстень і чаша.

Тіара Діви Марії. Фото: Le Parisien

За словами співробітників правоохоронних органів, за попередніми даними, пограбування зробила група "добре організованих злочинців", які подолали "складну охоронну систему".

Зараз Музей Фурв'єр тимчасово закритий для відвідувачів. Розслідуванням події зайнялася місцева поліція.

Нагадаємо, 9 травня у м. Карлсруе в Німеччині з музейного залу викрали діадему, інкрустовану 367 діамантами, вартістю 1,2 мільйона євро. Ювелірна прикраса належала останній великій герцогині Бадена Хільде Шарлотті Люксембурзькій (1864-1952).

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.