Правоохоронці знайшли викрадений з Вернадки примірник "Апостола"

Київська місцева прокуратура №10 повідомили про підозру 35-річному киянину, затриманому під час спроби незаконно збути книгу "Апостол. Деяния и послания".

Про це повідомляє офіційний сайт Генеральної прокуратури України. Книгу викрали з Національної бібліотеки України імені Вернадського 10 травня 2016 року.

Продавця, імені якого не називають, затримали в приміщенні ресторану на вул. Саксаганського в Києві при спробі збуту стародруку 25 квітня цього року.

На місці правоохоронці вилучили книгу, і згодом співробітники НБУ ім. Вернадського підтвердили, що це саме той екземляр "Апостола", який украли в травні того року.

Особі, яка намагалася незаконно збути книгу, ГПУ вручила повідомлення про підозру у вчиненні злочину, передбаченого ст. 198 КК України (збут майна, одержаного злочинним шляхом).

Крім того, до Шевченківського районного суду м. Києва направлено клопотання про обрання підозрюваному запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту.

Розшуки всіх осіб, причетних до крадіжки стародруку, тривають. 

Нагадаємо, "Апостол", надрукований у 1574 році друкарем Іваном Федоровим у Львові, є найстаршою книгою України. Відомо про 90 її примірників.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.