АНОНС: Презентація книг дослідника Биківнянських поховань у Києві

27 квітня в Національній історичній бібліотеці України відбудеться презентація книг Андрія Амонса, полковника юстиції у відставці, члена комісії Київської міської ради з питань поновлення прав реабілітованих.

Андрій Амонс розповість про трагічні  сторінки "Великої чистки" 1937 – 1938 років, яка охопила весь Радянський Союз і була спрямована на знищення реальних та уявних ворогів Сталіна.

Серед населення здійснювалося нагнітання страху та почуття незахищеності, рабської залежності та покори "великому вождеві". Смертний вирок ставав звичайним явищем і не підлягав апеляції. У кращому випадку, "ворогів народу" чекав тривалий термін ув'язнення в сибірських концтаборах.

 

Андрій Амонс – автор численних нарисів і статей про репресованих на Київщині цивільних громадян і військовослужбовців, жертв сталінського режиму, людей, які десятиліттями були забуті в безіменних могилах на території Биківнянського лісу та в багатьох місцях на території України. Автор досліджував архіви СБУ: протоколи засідань Київської "Трійки" УНКВС, "Вищої Двійки".

За останні десять років побачили світ такі книги Андрія Амонса, як "Биківнянська трагедія", "Биківнянські жертви", "Репресовані прокурори в Україні" та електронне видання "Быковнянские коллекции: находки из быковнянских захоронений".

27 квітня, 15.00

Місце: Національна історична бібліотека України (Київ, вул. Лаврська 9, корпус № 24 (Києво-Печерська Лавра).

Контакти:  (044) 280 33 81.

Вхід вільний.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.