На Київщині вшанували учасників бою УПА з НКВД. ФОТО

30 березня у с. Мигалках Бородянського р-ну Київської обл. громадськість ушанувала бійців УПА загиблих у бою з частинами Внутрішніх військ НКВД в 1944 році.

Про це повідомляє ГалІнфо з посиланням на місцеве видання "Макарівські вісті".

Поблизу пам’ятного знака відбувся урочистий захід, на якому були присутні представники Бородянської районної ради, Пісківської об’єднаної територіальної громади, Національного корпусу Києво-Святошинського району, ГО "Єдність нації", ГО "Валькірія", військово-історичного клубу "Повстанець", історики, місцеві мешканці та ЗМІ.

Зі вступним словом виступила ініціатор зібрання історик, член ГО "Валькірія" (м. Боярка) Марина Мірзаєва, яка розповіла про перебіг бою у с. Мигалки між загонами УПА та НКВД.

історик, член ГО "Валькірія" (м. Боярка Київської обл.) Марина Мірзаєва

Захід відкривав "Марш націоналістів" у виконанні Катерини Овінової з Боярки. А на завершення всі присутні виконали Гімн України. Закінчився захід показовим виступом дітей з боярської школи "Шаблезуб" та покладанням квітів до пам’ятника.

Докладне дослідження цього бою читайте в матеріалі "ІП"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.