АНОНС: Науковців запрошують зголошуватися на круглий стіл до 100-річчя Української революції

24 березня Державний історико-культурний заповідник "Межибіж" організовує круглий стіл "Українська революція 1917-1921 рр. Передумови, процеси, наслідки, уроки".

Захід приурочено до 100-річчя початку Української революції 1917–1921 років. До участі запрошуються фахівці в різних галузях науки, чиї доповіді стосуватимуться одного з тематичних напрямків круглого столу.

Робота планується за такими напрямами:

- Революційні процеси на Поділлі та в Меджибожі в другій половині ХІХ ст. – 20-х рр. ХХ ст.

- Українське державотворення 1917-1921 рр.: концепції та проблеми.

- Міждержавні стосунки доби Української революції. Україна на перетині геополітичних інтересів та імперських амбіцій.

- Особистості Української революції на Поділлі та в Меджибожі.

- Культура та освіта в добу революції 1971–1921 рр.

- Економіка, господарство, повсякденне життя в Україні 1917-1921 рр.

- Етнонаціональні та етноконфесійні стосунки доби Української революції революції.

- Події Української революції 1917–1921 рр. в сучасній науковій літературі. Історіографія та джерелознавство.

- Тематика Української революції 1917–1921 рр. і державотворчих процесів у експозиціях музеїв України.

- Рецензії, повідомлення.

Заявлені тематичні блоки не є вичерпними і можуть доповнюватися. Робочі мови конференції – українська, польська, англійська, російська.

Кінцевий термін подачі матеріалів – 17 березня 2017 року.

Подати заявку можна, заповнивши форму за посиланням

Вояки українізованого 34-го армійського корпусу (1-го українського корпусу). Меджибіж, вересень 1917 року. З колекції В. Д. Подгорного

П’ятниця, 24 березня, 10.00

Місце: Державний історико-культурний заповідник "Межибіж" (смт. Меджибіж Летичівського р-ну, Хмельницької обл, вул. Замкова, 1).

Додаткова інформація: Сергій Щур.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.