АНОНС: Презентація збірки історичної публіцистики "Наш Крим" у Києві

20 січня відбудеться презентація публіцистичної збірки "Наш Крим: неросійські історії українського півострова", присвячена Дню Автономної Республіки Крим.

Про це повідомляє "Укрінформ".

Учасники: Юлія Каздобіна
 — Радник Міністра інформаційної політики; Сергій Громенко — упорядник книги, історик та журналіст; Володимир В’ятрович — голова УІНП; Гульнара Бекірова — історик; Богдан Короленко — історик; Андрій Іванець — історик.

Автори позиціонують свій витвір як засіб проти російської пропаганди. А саме міфу про Крим як про "ісконну русскую землю", що "завжди належала Росії".

"Автори цієї книги, відомі науковці та публіцисти, не ставлять за мету замінити російський історичний міф іншим — українським чи кримськотатарським, — а прагнуть показати минуле півострова у всій його складності та різноманітності", — повідомляється в анотації до книги.  

Фото: ФБ Володимира В'ятровича

Статті збірки охоплюють період від становлення Кримського ханства і до відновлення української незалежності у 1991 році.

Презентація публіцистичної збірки "Наш Крим: неросійські історії українського півострова" це один з кроків, спрямованих на боротьбу із російською пропагандою в українському інформаційному просторі.

Детальніше про книгу та її зміст "Історична правда" повідомляла раніше.

Пряму трансляцію презентації видання можна буде переглянути онлайн:

ДОВІДКА: 

20 січня – День Автономної Республіки Крим. У цей день 1991 р. на першому в СРСР легітимному місцевому референдумі населення висловилося за відновлення автономного статусу півострова. 

Тому дуже важливо сьогодні нагадати саме про український статус кримської автономії, а також звернути увагу на спроби Росії маніпулювати історією півострова задля досягнення політичної мети – виправдання анексії Криму. 

П’ятниця, 20 січня, 10.00 

Місце: Укрінформ, зала 1 (Київ. вул. Б. Хмельницького, 8/16 (ст. м. "Театральна")

Вхід вільний.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.