АНОНС: У МОЗі покажуть фотографії та прочитають лекцію про УПА до Дня захисника України

Напередодні Дня захисника України в стінах Міністерства охорони здоров’я продемонструють виставку «УПА. Історія нескорених» та прочитають лекцію «УПА. Слід в історії».

Фотодокументальну виставку "УПА. Історія нескорених" було створено й уперше презентовано 2007 року. На свій час вона була першим проектом, який у популярній візуальній формі розповідав про історію боротьби Української повстанської армії за незалежність України в 1940-х – 1950-х роках. Своєї унікальності на ниві популяризації знань про ОУН і УПА виставка не втрачає й донині.  

Виставка складається з 32-х двометрових повноколірних банерів, кожен із яких представляє окремий розділ з історії УПА. Загалом експозиція налічує біля півтисячі оригінальних фото та репродукції десятків архівних документів з історії ОУН, УПА та антиповстанської боротьби тоталітарних режимів.

Протягом 2007 – 2016 років виставка побувала в усіх куточках України.

Її авторами є: Володимир В’ятрович, Роман Грицьків, Ігор Дерев’яний, Руслан Забілий, Петро Содоль. Дизайн виставки виконаний Ольгою Сало.

Крім того, Голова Українського інституту національної пам’яті Володимир В’ятрович прочитає лекцію "УПА. Слід в історії".

Для участі в лекції прохання зареєструватися за посиланням https://goo.gl/forms/QEmCOYOwNFEa4LCq1

Четвер 13 жовтня

10:00–18:00 – виставка "УПА. Історія нескорених"

14:00 – лекція Володимира В'ятровича "УПА. Слід в історії"

Місце: Міністерство охорони здоров’я, Біла зала (м. Київ, вул. Грушевського, 7)

Вхід до Міністерства – за умови наявності документа, що посвідчує особу.

Володимир Лаврик: віднайдений епізод з литовського життя офіцера Армії УНР

Щонайменше 70 майбутніх офіцерів міжвоєнного Війська Литовського народилися в Україні. Сотні пов’язані з українськими теренами навчанням, юнацькими роками, участю у боях Першої світової війни, пролитою кров’ю у боротьбі за вільну Україну. Водночас, литовська земля народжувала майбутніх бійців українських визвольних змагань, героїв Війни за незалежність.

"Не допустити витоку за кордон відомостей про голод в Україні"

У 1980-х роках органи кдб урср пильно відстежували діяльність представників української діаспори, спрямовану на привернення уваги світової громадськості до Голодомору в Україні 1932–1933 років, і намагалися всіляко перешкоджати цьому. У циркулярах і вказівках з Києва до обласних управлінь кдб ішлося про те, які необхідно вжити агентурно-оперативні заходи "для протидії ворожим акціям закордонних наццентрів".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.