АНОНС: Професор Гарварду представить у Львові історію України від часів Геродота до АТО

Професор Гарвардського університету Сергій Плохій представить на Львівському Форумі видавців переклад своєї нової книги "Брама Європи. Історія України від скіфських воєн до незалежності".

Як пишуть в анотації, дане видання - це спеціальний проект до 25-річчя незалежності України. Книга в цікавій і доступній формі розповідає про історію нашої держави від часів Геродота до подій на Сході України сьогодні.

Це авторитетне видання допоможе краще зрозуміти події минулого, а через них – і наше сьогодення. Автор фокусує увагу на українцях як найбільшій демографічній групі, а згодом – головній силі, що стояла за створенням сучасної нації.

Із "Брами Європи" читачі зможуть дізнатися, як наші предки "призвали варягів на царювання", як наша країна боролася за право бути незалежною, пройшла крізь часи кріпацтва, комуністичного терору й Голодомору, Другої світової війни та врешті-решт отримала незалежність.

 

Автор книги Сергій Плохій - професор Гарвардського університету, один із провідних спеціалістів світу з історії України та Східної Європи. Оригінальне видання вийшло англійською мовою в США. Український переклад - перший переклад книги іншою мовою. 

Презентуватиме книгу сам автор - Сергій Плохій, модеруватиме захід Василь Кметь, к. і. н., директор Наукової біблоітеки ЛНУ ім. І. Франка..

Неділя, 18 вересня, 15.00 

Місце:
Наукова бібліотека ЛНУ ім. І. Франка, вул. Драгоманова, 5.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.