Поїзди "Укрзалізниці" сигналитимуть біля місця бою під Крутами. КАРТА

Локомотиви всіх потягів, які прямуватимуть повз меморіальний комплекс біля станції Крути (Борзнянський район Чернігівщини), будуть подавати звуковий сигнал.

Про це ІП повідомили в Українському інституті національної пам'яті.

"Сигнал буде нагадувати про юнаків, які тут у січні 1918-го року стримували наступ більшовицьких військ на Київ", - зазначили в УІНП.

З пропозицією вмикати сирену при проїзді місця бою під Крутами УІНП звернувся до ПАТ "Українська залізниця" в лютому 2016 року.

В УЗ підтримали звернення "для вшанування пам’яті загиблих у січні 1918 року Героїв Крут та всіх захисників України".

Переїзд, де буде подаватися звуковий сигнал, позначено червоною цяткою. МАПА КЛІКАБЕЛЬНА

"Всім причетним структурним підрозділам регіональної філії "Південно-Західна залізниця" ПАТ "Укрзалізниця" надана вказівка щодо постійного подання сповіщального сигналу свистками локомотивів, мотовагонного та спеціального рухомого складу, що прямують через станцію Крути при під’їзді до залізничного переїду, розташованого поблизу с. Пам’ятне Борзнянського району Чернігівської області", - повідомили в "Укрзалізниці".

Інше за темами БІЙ ПІД КРУТАМИ та ЗАЛІЗНИЦЯ

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.