У Києві презентують збірку поезій Євгена Сверстюка

До роковин смерті українського дисидента, філософа, літературознавця і поета Євгена Сверстюка видавництво "Кліо" та Національний музей літератури презентують збірку поезій "Писані синім крилом".

Про це Історичній Правді повідомили організатору заходу. 

Збірку презентуватимуть: о. Валерій Копійка – настоятель храму Різдва Богородиці УАПЦ, поет; Вадим Скуратівський, доктор мистецтвознавства, літературознавець, академік НАМ України; Раїса Лиша, поет, лауреат премії ім. Василя Стуса та Міжнародної премії ім. Григорія Сковороди; автор післямови; Наталя Кучер, науковий співробітник Національного музею літератури України.

У програмі:

– літературно-музична композиція з поетичних творів Євгена Сверстюка за участю молодих акторів Львівського національного університету ім. Івана Франка, факультет культури і мистецтва  (Режисер-постановник – заслужений діяч мистецтв України Юрій Чеков. Співорганізатор – ГО "Етра – громадське об’єднання Наталки Криничанки" м. Львів).

– співані поезії Євгена Сверстюка у виконанні Олени Голуб (лауреата премії ім. В. Стуса)

– піснеспіви Григорія Сковороди у виконанні Тараса Компаніченка (лауреат премії ім. В. Стуса, заслужений артист України)

 


19 листопада, четвер,17.00

Місце: Національний музей літератури України (м. Київ, вул. Богдана Хмельницького, 11)

Вхід вільний.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.