В Москві шукають українські книги, що "спотворюють історію"

Співробітники правоохоронних органів проводять обшук у Бібліотеці української літератури, розташованої на Трифоновській вулиці Москви (Росія).

Про це повідомляє Медуза з посиланням на джерело інформагенції "Москва" в силових структурах РФ.

За словами джерела, правоохоронні органи отримали інформацію про те, що в бібліотеці зберігаються екземпляри газети, в якій нібито спотворюються історичні факти, і що дане видання може носити "русофобський характер".

Також повідомляється про обшук у квартирі співголови Об'єднання українців Росії Валерія Семененка. В ході обшуку були вилучені комп'ютери і документи, Валерій Семененко був затриманий.

Після багатогодинної бесіди в прокуратурі його звільнили. Вочевидь, його допит пов'язаний з обшуками в бібліотеці, зазначає видання.

ТАКОЖ:

В Росії знищують табір, де вмер Стус. ФОТО

Російський депутат: "Віктор Цой був агентом ЦРУ"

В РФ книги про Голодомор прирівнюються до екстремізму

В Росії вилучають із продажу наукову працю про бандерівців

Як створити образ ворога. Україна в російських підручниках

Патріарх Кірілл: "Розпад Союзу - це крах історичної Росії"

"Грушевский создал мову". Агітпроп російських інформагенцій

Російський мінкульт вважає, що пам'ятати про жертв репресій - непотрібно

У єдиному підручнику з історії РФ Сталіна зобразять реформатором

Як писати про Голодомор. Інструкція рос. історикам. СКАНИ

Інші матеріали за темою "Література"

Інші матеріали за темою "Репресії"

Інші матеріали за темою "Фашизм"

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.