В Одесі пам'ятник Леніну перетворили на Дарта Вейдера. ФОТО

В Одесі з'явився пам'ятник головному негативному персонажу фільму "Зоряні війни" Дарту Вейдерy.

Це "перший на планеті Земля пам'ятник Верховному головнокомандувачу армії Галактичної Імперії", повідомляє Думская.

Монумент розташовано на території заводу "Пресмаш". Діяча "Темної сторони Сили" створив відомий одеський художник Олександр Мілов.

У Дарта Вейдера скульптор перетворив заводський пам'ятник Володимиру Леніну, який підлягав демонтажу згідно з "декомунізаційним" законодавством. Тепер статуї ніщо не загрожує.

 

Монумент був змінений на прохання трудових колективів підприємств, розташованих на "Пресмаші", а також жителів прилеглих будинків і робочих гуртожитків, стверджує видання.

"Все тече, все змінюється, на місце старих героїв приходять нові, і так весь світ крутиться", - прокоментував встановлення пам'ятника завідувач складу готової продукції Семен Горбунов.

"Пресмашівський" Ленін був зроблений з гіпсу і за десятиліття неабияк занепав. Скульптору довелося зміцнити статую.

"Вейдерівські" деталі виготовлені з титанового сплаву і приклеєні до вождя світового пролетаріату спеціальним клеєм, який використовується при роботах у відкритому космосі.

Фото: Думская.net

Автор сподівається, що пам'ятник Темному Лорду буде включений до туристичних маршрутів. Згодом навколо нього облаштують зону відпочинку. До слова, статуя "роздає" бездротовий інтернет - відповідне обладнання вбудовано в голову Вейдера.

Нагадаємо, образ Дарта Вейдера вже кілька років використовується політтехнологами на місцевих виборах в Одесі.

Володимир Ульянов (Ленін) - ключова фігура у партії більшовиків (відлам Російської соціал-демократичної робітничої партії), керівник державного перевороту в Російській республіці в жовтні 1917 року), перший голова уряду більшовицької Росії, ідеолог створення СРСР.

Дивіться також:

Історія пам'ятника Леніну в Києві. ФОТО

В Одесі відновили перший пам'ятник Леніну. ФОТО

У Бухаресті відновили пам'ятник Леніну. У вигляді гідри. ФОТО

Польського мобільного оператора змусили прибрати рекламу з Леніним. ВІДЕО

У Донецьку під час реставрації спотворили Леніна. ФОТО

"Могила Леніна - колиска людства". Вождя ховали 6 років

Ленін про Україну. Текст Миколи Скрипника 1924 року

Інші матеріали за темою "Ленін"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.