Презентують книгу про національно-визвольний рух на Чернігівщині

У понеділок в Українському домі відбудеться презентація книги нарисів Олександра Ясенчука "Сіверщина в боротьбі за волю" про національно-визвольну боротьбу першої половини ХХ ст. на Чернігівщині.

Про це повідомляє Націоналістичний портал

Видання містить нариси про боротьбу українців проти російської агресії та радянської окупації на чернігівському Поліссі в першій половині ХХ століття. Родзинкою книги є унікальні спогади Героя України Левка Лук’яненка про антибільшовицьке повстання початку 30-х років під проводом Рябченка в Городнянському районі Чернігівської обл.

Книжка вийшла в рамках проекту "Інтелектуальна Самооборона" і відкриває собою серію видань, спрямованих на руйнування історичних міфів щодо Чернігово-Сіверського краю. 

Читайте статтю Ясенчука про лівобережних повстанців на ІП

У презентації візьмуть участь: автор Олександр Ясенчук, журналіст Ростислав Мартинюк, історик Віктор Рог, радянський політв'язень родом з Чернігівщини та Герой України Левко Лук’яненко та громадський діяч Віталій Корж.

 

Понеділок, 12 жовтня, 14:00

Місце: Український дім (м. Київ, вул. Хрещатик, 2).

Вхід вільний

І.Б.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.