АНОНС: Провідний американський україніст прочитає в Києві лекцію про Голодомор і Голокост

23 вересня професор української та євразійської історії Марк фон Гаген прочитає в Києві лекцію "Голодомор і Голокост як найвищі стадії колоніалізму".

Марк фон Гаген (1954 р.н.)  - визнаний фахівець у галузі україністики, досліджень націоналізму, імперіалізму і колоніалізму. Працює професором української та євразійської історії в Університеті штату Аризона (США).

Також є деканом філософського факультету Українського вільного універистету в Мюнхені, ФРН (2013 - теперішній час). Входить до виданичої ради журналів Ab Imperio та Критика

Викладав у Стенфордському, Єльському, Колумбійському університетах, у Вільному університеті Берліна, Вищій школі соціальних наук у Парижі.

Асоційований директор, директор Інституту Гаррімана (1989-2001), один із ініціаторів становлення та розвитку в університеті українських досліджень у галузі гуманітарних та суспільних наук.

Голова Міжнародної асоціації україністів (2002-2005). Президент Асоціації слов'янських, східноєвропейських та євразійських досліджень (2009).

Автор книги "Солдати в диктатурі пролетаріату: Червона армія і Радянська соціалістична держава, 1917 - 1930" (Soldiers in the Proletarian Dictatorship: The Red Army and the Soviet Socialist State, 1917-1930 (Cornell, 1990). Співредактор низки інших видань з історії України, української ідентичності, Російської та Австрійської імперій тощо. 

 



Лекція "Голодомор і Голокост як найвищі стадії колоніалізму" 

Середа, 23 вересня, 14:00  

Місце: конференц-зал (ауд. 617) Інституту історії НАН України (м. Київ, вул. М. Грушевського, 4)

Організатори: Український центр досліджень Голодомору та Інститут історії НАН України.

Вхід вільний

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.