Карту “ленінопаду” накреслили херсонці

39 пам’ятників Леніну демонтували на Херсонщині за останні півтора року. Місцеві активісти створили інтерактивну карту, за допомогою якої відслідковують процес позбавлення області від монументів часів тоталітаризму. Дотепер в області залишається щонайменше 43 пам’ятники Леніну.

На карту нанесені маячки, завдяки яким кожен може дізнатись, коли, де і як пам’ятник демонтували на Херсонщині. Синім позначили "Ленінів", жовтим — пам'ятники іншим комуністичним лідерам.

 Демонтаж пам'ятника Леніну в м. Генічеськ

Крім того, на карті вказано й досі не знесені монументи: червоним - пам'ятники Леніну, блідо-рожевим - іншим більшовицьким окупантам. У синьому колі - пошкоджені тоталітарні монументи.

Рясний "ленінопад" на Херсонщині стартував на початку 2014 року, одночасно із подіями Революції Гідності. Найсвіжіший демонтаж "вождя" відбувся 8 серпня у містечку Велика Лепетиха. Також демонтували понад десять монументів іншим більшовицьким діячам.

Ленінопад на Херсонщині 

В області ще залишилось 43 Ілліча, зокрема у районних центрах: м. Скадовськ, смт. Великоолександрівка, смт. Верхній Рогачик, смт. Нижні Сірогози, смт. Іванівка.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.