Головний російський дипломат збрехав про Бандеру

У інтерв’ю каналу "France 24" міністр закордонних справ РФ Сергій Лавров зробив сенсаційну заяву щодо відзначення в Україні днів народження Степана Бандери та Романа Шухевича як офіційного свята.

Відповідаючи на питання журналіста, міністр заявив, що українці мають домовитися, які свята святкувати:

"Наприклад, дні народження посібників нацистів Степана Бандери та Романа Шухевича, які зараз пропонують зробити офіційними святами на Україні. Не думаю, що на Сході країни їх будуть відзначати. На жаль, не думаю, що на Заході України будуть відзначати День Перемоги у Великій Вітчизняній війні.

Тобто їм треба домовитися про те, які у них в країні свята. Це дуже важливий психологічний момент".

Текст інтерв'ю публікує офіційний сайт МЗС РФ.

Нагадуємо, день народження Степана Бандери вже є офіційним святом як в Україні, так і в Російській Федерації – 1 січня, День Нового року.

Степан Бандера народився 1 січня 1909 року. Роман Шухевич 30 червня 1907 року.

Співпраця ОУН і влади Третього Рейху тривала 21 місяць - від квітня 1941 року до грудня 1942 року.

Співпраця СРСР як союзника нацистської Німеччини тривала 22 місяці – від 23 серпня 1939 року до 22 червня 1941 року.  

Передвістя Голодомору. Рік 1929-й

В архівних фондах розвідки знайдено документ ГПУ УСРР, датований 1929 роком, під назвою «Про чергові завдання в роботі з активною українською контрреволюцією» і з поміткою зверху – «Зберігати нарівні з шифром». У ньому ще за три роки до початку масштабного голоду в Україні простежується, як сталінські спецслужби фіксували «невидимий сплеск антирадянської активності на селі», відродження повстанських комітетів, проникнення із-за кордону розвідників УНР в усі регіони для підбурювання селян до спротиву.

Нестор-літописець Голодомору

"Дуплинат Герасим зарезал своего собаку и съел". "Пасха, раньше было веселились люди качели гармони игры все возможные а сегодня везде уныние и голод". "17/IV-33 На сегодняшний день хоронить 11 душ умерших из голода". "12/V умерла Черная Параска актевистка кандидат партии, как людей продавали за невыполнение хлебо-заготовки, так она вечером на радощах в школе танцювала, а теперь издохла из голоду как собака".

"Нас не подолати!". Полтавський вимір Помаранчевих подій: до 20-ої річниці Другого Майдану

Цьогоріч відзначаємо 20-річчя Другого Майдану або "Помаранчевої революції". Це акції за збереження незалежності і проти масових фальсифікацій президентських виборів 2004 року на користь путінського ставленика Януковича. Під помаранчевими стягами гуртувалися ті, хто не хотів сповзання України у болото "совка" і російських впливів. Помаранчеві протести стартували 21 листопада 2004 року і тривали до 28 грудня 2004 року. За даними соціологів, понад 6,6 млн громадян взяли участь у Помаранчевій революції.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.