Американський індус хоче реабілітувати свастику. ФОТО

Молодий американський дизайнер, індус за походженням, Синьджун Вессін вважає своїм обов'язком реабілітувати свастику.

Про це повідомляють Євроньюс.

Щоб нагадати про "давній індуський символ миру", він вирішив продавати он-лайн футболки із комічним зображенням свастики: наприклад, у вигляді пончиків із глазурованою поливою.

Зображення видозмінюються, але завжди, в тому чи іншому вигляді, присутня свастика у супроводі тексту: "Якщо вас це ображає… вам потрібен урок історії".

Докладніші пояснення він дав на сторінках газети "The Atlantic": "Потрібно звільнити цей символ від ненависті, з якою його пов‘язують, і пригадати його позитивну енергетику".

 

Молодий художник піддає творчому осмисленню свастику, коріння якої сягає багатьох давніх культур – зокрема, Китаю та Індії, маючи на меті "спонукати людей бути більш чутливими та толерантними".

До Другої світової війни свастика була сакральним символом, знаним в індуїстських та буддистських культурах протягом тисячоліть.

На початку 20 століття жіноча хокейна команда Едмонтона навіть оздобила ним свої футболки і прибрала назву "Едмонтонська свастика", повідомляє французький веб-сайт Slate.fr.

Проте після того, як Третій рейх "привласнив" свастику, вона цілковито втратила тисячолітнє смислове навантаження як символ миру і перетворилась на символ жаху.

"Залишається відкритим питання про урок історії: кому він потрібен більше? - заявляють журналісти "Євроньюс". - Та й інших, альтернативних, символів миру не бракує".

Інше за темою "Символіка"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.