На Полтавщині хочуть демонтувати усіх Ленінів та символіку СРСР

На Полтавщині планують демонтувати усі пам'ятники В. Леніну. Місцева влада обіцяє: із закладів комунальної власності та їхніх територій приберуть усю символіку часів СРСР.

Про це повідомив директор Департаменту інформаційної діяльності і комунікацій з громадськістю Полтавської ОДА Олег Пустовгар. За його словами, зараз в ОДА на етапі завершення перебуває розпорядження голови Полтавської облдержадміністрації Віктора Бугайчука, яке продовжує логіку розпуску фракції Компартії в парламенті, повідомляє УНІАН.

"Анонсую розпорядження голови ОДА, яке перебуває на завершальній стадії візування. Розпорядженням голова ОДА затвердить відповідний план заходів. Зокрема, ним передбачено здійснити демонтаж із закладів комунальної власності і їхніх територій пам'ятників, бюстів, інших зображень Ульянова-Леніна, інших керівників і партійних лідерів Радянського Союзу і всієї символіки СРСР. Для рівнів міських, сільських і селищних голів це розпорядження матиме рекомендаційний характер", - сказав Пустовгар. Він також зазначив, що за період Майдану в Полтавській області було знесено 70 пам'ятників Леніну, проте залишилося ще 140.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.