В ОДЕСІ ХОЧУТЬ ПАМ'ЯТНИК НОВОДВОРСЬКІЙ

В Одесі планують встановити пам'ятник недавно померлій російській політичній та громадській діячці, опозиціонеру Валерії Новодворській.

З такою пропозицією виступили представники Комітету захисту прав адвокатів при Раді адвокатів Одеської області, повідомляє Думская.

За словами автора ідеї Олега Спину, зараз формується оргкомітет, який займеться збором коштів на створення монумента, вибере скульптора і архітектора, а також проведе необхідні переговори з міською владою.

"Вважаю, що пам'ятник має бути встановлений в центрі міста, - наголосив Спину. - Новодворська - це росіянка з українським серцем, людина, яка щиро підтримувала Україну в її прагненні до незалежності і демократії".

Адвокат додав, що оскільки в Росії пам'ять Новодворської в найближчі роки навряд чи увічнять, цим повинна зайнятися Україна, і "Одеса - прекрасний варіант".

За словами Спину, почин адвокатів уже підтримала облорганізація однієї з парламентських партій, а якась юридична особа висловила готовність перерахувати на пам'ятник 50 тисяч гривень. Рахунок буде відкрито наступного тижня.

"Я аж ніяк не українофіл". Фрагмент із книжки "Розділена династія" Фабіана Бауманна

Несподіваний погляд на націоналізм: не як історичну неминучість, а як усвідомлений політичний вибір, — пропонує у книжці "Розділена династія" швейцарський історик Фабіан Бауманн. Він досліджує долю київської родини Шульгиних, яка менш ніж за пів століття розділилася на дві протилежні національні гілки: російську та українську. Революція 1917 року остаточно розмежувала Шульгиних: один із них загинув у бою під Крутами, захищаючи Українську Народну Республіку, а другий — воював проти неї.

Найбільша мрія у житті

– Володю, а яка у Вас найбільша мрія в житті? – Жанно, – кажу, – я хочу, щоб Україна була незалежною! Вона подивилася на мене, як на психічнохворого. Звісно, вона знала, що в університеті десь є якісь «божевільні націоналісти», але на філфаці, а не на мехматі.

Антон Лягуша: «Зараз в Україні формується демократична пам’ять»

Інтерв’ю з Антоном Лягушею, кандидатом історичних наук, деканом факультету магістерських соціальних та гуманітарних студій Київської школи економіки (KSE) для Музею «Голоси Мирних» Фонду Ріната Ахметова.

Генерал-хорунжий Юрко Тютюнник. «Народження моє припало на самісінький Великдень…»

На Великдень, 20 квітня 1891 року народився майбутній член Центральної Ради, український військовий діяч, повстанський отаман, командувач Другим зимовим походом генерал-хорунжий Армії УНР Юрко Тютюнник. В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України зберігаються унікальні документи про його життя і діяльність, особисте листування, рукопис книги "Зимовий похід 1919–1920 рр.", а також світлини, які досі ще не публікувалися.