В ОДЕСІ ХОЧУТЬ ПАМ'ЯТНИК НОВОДВОРСЬКІЙ

В Одесі планують встановити пам'ятник недавно померлій російській політичній та громадській діячці, опозиціонеру Валерії Новодворській.

З такою пропозицією виступили представники Комітету захисту прав адвокатів при Раді адвокатів Одеської області, повідомляє Думская.

За словами автора ідеї Олега Спину, зараз формується оргкомітет, який займеться збором коштів на створення монумента, вибере скульптора і архітектора, а також проведе необхідні переговори з міською владою.

"Вважаю, що пам'ятник має бути встановлений в центрі міста, - наголосив Спину. - Новодворська - це росіянка з українським серцем, людина, яка щиро підтримувала Україну в її прагненні до незалежності і демократії".

Адвокат додав, що оскільки в Росії пам'ять Новодворської в найближчі роки навряд чи увічнять, цим повинна зайнятися Україна, і "Одеса - прекрасний варіант".

За словами Спину, почин адвокатів уже підтримала облорганізація однієї з парламентських партій, а якась юридична особа висловила готовність перерахувати на пам'ятник 50 тисяч гривень. Рахунок буде відкрито наступного тижня.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.