Фінансист сепаратистів будує під Москвою величезний історичний парк

Російський бізнесмен Константін Малофєєв планує відкрити тематичний парк з історії з загальним обсягом інвестицій 18 млрд рублів (6 млрд грн).

Про це повідомляють Ведомости.

Французька компанія Puy du Fou International SAS і Малофєєв підписали угоду про створення в Росії тематичного парку російської історії. Парк планується розташувати на ділянці площею близько 300 га.

Для реалізації проекту створена спільна компанія "Пюіді Фу Царгород", яка управлятиме проектом та інвестиціями в нього. При цьому інвесторів наразі не називають.

Земля у Серпуховському районі Московської області, на якій планується розташувати парк, вже контролюється Малофєєвим.

"Ми хочемо створити не стільки парк розваг, скільки місце для занурення на кілька годин в історію Росії через грандіозну виставу", - зазначив бізнесмен. Парк, за його словами, повинен буде об'єднати "багатющий культурний контент" з "найсучаснішими інженерними та розважальними технологіями".

"Країна потребує масштабних туристичних проектів, націлених на розвиток її економіки і прославляння її минулого", - цитують ініціатори слова засновника Puy du Fou Філіпа де Вільє. Відкрити парк планується через 2,5-3 роки.

Парк Puy du Fou розташований за 385 км на південний захід від Парижа. Його в 1977 р. відкрив Філіп де Вільє, колишній заступник міністра культури Франції.

У парку можна взяти участь у спектаклях, що описують історичні події Франції та департаменту Вандея (парк розташований там), пожити в готелях різних історичних епох тощо.

У 2012 р. парк отримав премію Всесвітньої асоціації парків як кращий парк світу. Щорічно його відвідують близько 1,5 млн осіб. Крім того, Puy du Fou надає консультації при створенні аналогічних проектів в Угорщині, Польщі, Іспанії та Італії.

У липні 2014 року головне слідче управління МВС України назвало Малофєєва причетним до організації незаконних збройних формуваннях на території України, протиправна діяльність яких призвела до загибелі людей і інших тяжких наслідків.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.