Помер легендарний спортсмен і ветеран Другої світової

У віці 97 років пішов з життя американський атлет Луї Замперіні, відомий своєю сповненою пригод біографією.

Про це повідомляє BBC.

Замперіні - учасник Олімпіади 1936 року в Берліні, який виступав за збірну США в бігу на 5000 метрів.

Mедалей він не виграв, але Адольф Гітлер наполіг на зустрічі саме з Замперіні, вважаючи його найбільш перспективним молодим бігуном.

 Фото: artofmanliness.com

З початком Другої світової війни Луї Замперіні пішов служити пілотом бомбардувальника і був направлений на Тихоокеанський фронт.

У квітні 1943 року літак Замперіні зазнав аварії у відкритому океані: з 11 членів екіпажу вижили троє, що опинилися без води і їжі на маленькому надувному човні.

Після 47 днів дрейфу, під час яких помер один з товаришів Замперіні, човен пристав до Маршаллових островів, де американські льотчики потрапили в полон до японців.

 Замперіні (ліворуч) після повернення з полону

На батьківщині Луї Замперіні спочатку оголосили зниклим без вісти, а потім загиблим під час бойових дій.

Через рік Замперіні звільнили з полону і повернувся до Сполучених Штатів.

У грудні 2014 року в прокат виходить фільм "Незломлений", знятий за біографією Луї Замперіні авторства Лори Хілленбранд, що стала в Америці бестселером 2010 року.

 З Анджеліною Джолі

Режисером фільму стала актриса Анджеліна Джолі, а сценаристами - режисери брати Коени.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.