Спецпроект

У ЛЬВОВІ ЗНАЙШЛИ МЕРТВИМ ПОЛЬСЬКОГО ІСТОРИКА

У Львові знайдено тіло польського історика Роберта Кувалека.

Про це повідомляє Zaxid.net із посиланням на Польське Радіо.

Українські правоохоронні органи проводять слідство у цій справі. Інших подробиць поки що не відомо.

У четвер (5 червня) Кувалек не повернувся до свого номеру в готелі Leo City, мобільний був вимкненим, контакту з ним не було.

Відомо, що перед зникненням він, перебуваючи на площі Ринок у Львові, розмовляв телефоном зі своєю дружиною. Він сказав їй, що втомлений і має намір повернутися до готелю. Піший шлях від площі Ринок до готелю займає 5-7 хвилин.

Роберт Кувалек вже багато років їздить до Львова як гід і орієнтується в місті дуже добре. Минулого тижня він приїхав до Львова із групою німецьких туристів.

47-річний Роберт Кувалек був співробітником Державного музею у Майданеку. Він займався вивченням історії винищення євреїв Люблінського воєводства у рамках акції Reinhard. Раніше він був директором Меморіалу на теренах колишнього табору смерті в Белжеці.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.