В інтернеті вивісили архів журналу, на якому виросло "покоління Шухевича"
120 номерів українського молодіжного часопису XX століття "Молоде Життя" оприлюднили в Електронному архіві визвольного руху avr.org.ua.
Про це повідомляє прес-служба Центру досліджень визвольного руху.
Як розповів упорядник колекції, пластун Юрій Юзич, журнал містить багато інформації по життя і діяльність пластової організації, офіційні повідомлення пластового проводу.
За словами дослідника, часопис "Молоде Життя" протягом 1921-1930-х років друкувався у Львові під польською окупацією, пізніше видали кілька номерів на еміграції в Празі. З 1933 року вихід журналу припинився і відновився у 1946 році у Німеччині, а згодом - у США.
"Цей журнал читали і на ньому виростала ціла генерація пластової молоді, яку тепер знаємо як покоління Бандери і Шухевича. Упевнений, що електронна версія часопису допоможе краще зрозуміти характер молодих учасників визвольного руху", — зазначив Юзич.
Видання за 1921-1933 скопіював Святослав Мудрик у Львівській національній науковій бібліотеці імені В. Стефаника; видання за 1946-1959 роки відсканувала пластунка Світлана Трач у бібліотеці станиці Тернопіль Пласту.
Колекція доступна за цим посиланням.
Нагадаємо, що Електронний архів визвольного руху є спільним проектом ЦДВР, ЛНУ імені Франка та музею "Тюрма на Лонцького".
Раніше Е-архів викладав в інтернет колекції документів, дотичних до:
- "мельниківського" підпілля - так званої ОУН(м);
- щоденникових записів бійців УПА;
- шифрування і кодування документів ОУН;
- масових розстрілів в'язнів НКВД улітку 1941 року;
- польського підпілля у Львові 1942-44 років;
- дослідження ідеолога ОУН про фашизм (1946);
- останнього командира УПА Василя Кука.
Сьогодні в Е-архіві доступні копії 14825 документів.