Спецпроект

У Москві відкриється музей "Союзмультфільму"

Основну експозицію музею радянської анімаційної студії "Союзмультфільм" планується розмістити в одному з павільйонів Всеросійського виставкового центру (ВВЦ) у Москві.

Про це повідомляє "РІА Новості" з посиланням на нового директора студії Андрєя Добрунова.

За його словами, наразі музей "Союзмультфільму" знаходиться в поганому стані, хоча раніше був чи не найголовнішою статтею доходів студії. Новий директор студії планує оновити його - наприклад, зробити незвичайну "дитячу стежку" і кінозал.

"Дмаю, що сьогодні музей можна зробити зовсім інакше, - зазначив Добрунов. - У ньому повинна бути "дитяча стежка", якою діти проходитимуть і будуть через скло бачити, як працюють в цехах художники. Також треба обов'язково зробити кінозал, щоб діти хоча б фрагментарно бачили, що було, що є, і проекти на майбутнє".

Колекція "Союзмультфільму" нараховує більше 1,5 тисячі мальованих і лялькових мультфільмів, серед них - "Чебурашка" , "Їжачок у тумані " і "Мауглі".

Наприкінці березня 2014 року керівник департаменту культури Москви Сергій Капков повідомив, що влада столиці, яка консолідувала 100 % акцій ВВЦ , планує повернути комплексу "історичну назву Виставка досягнень народного господарства.

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.