В Холодному Яру відкрили пам'ятник Небесній Сотні. ФОТО

На хуторі Буда (Холодний яр, Черкаська область) 13 квітня відкрито пам'ятник Небесної сотні.

Про це повідомляє УНІАН.

Пам'ятник встановлений біля сільської церкви і оточений барикадами з мішків з піском.

Сам монумент являє собою постамент із каменів, на якому встановлений хрест, зроблений з пісковика. На хресті вибиті слова: "Славним синам України. Небесній сотні. Героям слава!".

Фото: gazeta.ua

Біля підніжжя хреста на камені вирубано герб України - тризуб, а також лежать автошини, протигаз, каски і щити, простріляні кулями.

Селище Буда (Чигиринський район Черкащини) є туристичним об'єктом Холодного Яру. Тут розташовано найбільше дерево України - 1000-річний дуб Максима Залізняка.

У 1920-х роках селище входилося до Холодноярської повстанської республіки. В 1943-му нацисти спалили Буду разом із мешканцями за допомогу партизанам.

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.