8% громадян України - сепаратисти. СОЦІОЛОГІЯ

Абсолютна більшість українських громадян (89%) сприймає Україну як свою Батьківщину: від Західного регіону (97%) до Донбасу (89%). Опитування проводилося і в Криму. Відділятися хочуть 8%, з них на Донбасі - 18%.

Про це свідчать дані соцопитування, проведеного фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" за участю Фонду "Демократичні ініціативи" для громадянського союзу "Громадська варта", повідомляє DT.ua.

При цьому незначна частина населення України поділяє сепаратистські ідеї. Ідею відокремлення області (регіону) від України і (або) приєднання до іншої держави підтримують 8% респондентів (на Донбасі - 18%, у Західному регіоні - 0,5%).

Ідею створення незалежної держави на основі південно-східних областей в цілому підтримують 11% населення України, на Півдні - 10%, на Сході - 10%, на Донбасі - 18%. А ідею відокремлення південно-східних областей і їхнє приєднання до Росії підтримують 9,5% населення Півдня, 11% населення Сходу і 27% населення Донбасу.

Тільки 6% громадян хотіли б, щоб їхня область вийшла зі складу України і створила свою незалежну державу, найбільше - на Донбасі (17%), найменше - на заході (2%).

9% населення хотіли б, щоб їхня область вийшла зі складу України і приєдналася до іншої держави. Найбільше таких - на Донбасі (24%).

32% опитаних уважає, що між західними і східними регіонами України існують глибокі політичні протиріччя, мовні та культурні відмінності, економічні диспропорції, що в перспективі вони можуть роз'єднатися або створити свої держави, або увійти до складу інших держав.

Соцопитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" з 16 по 30 березня 2014 року. Польову роботу виконала фірма "Юкрейніан соціолоджі сервіс". Загалом було опитано 2010 респондентів у 24 областях, АР Крим і м. Києві. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Дивіться також:

66% українців вважають Голодомор геноцидом

36% українців вважають Сталіна великим вождем

83% українців хочуть, щоб Україна була незалежною

82% українців вважають День Перемоги великим святом

57% українців не вважають УПА борцями за незалежність

Інші матеріали на тему "Соціологія"

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.