8% громадян України - сепаратисти. СОЦІОЛОГІЯ

Абсолютна більшість українських громадян (89%) сприймає Україну як свою Батьківщину: від Західного регіону (97%) до Донбасу (89%). Опитування проводилося і в Криму. Відділятися хочуть 8%, з них на Донбасі - 18%.

Про це свідчать дані соцопитування, проведеного фірмою "Юкрейніан соціолоджі сервіс" за участю Фонду "Демократичні ініціативи" для громадянського союзу "Громадська варта", повідомляє DT.ua.

При цьому незначна частина населення України поділяє сепаратистські ідеї. Ідею відокремлення області (регіону) від України і (або) приєднання до іншої держави підтримують 8% респондентів (на Донбасі - 18%, у Західному регіоні - 0,5%).

Ідею створення незалежної держави на основі південно-східних областей в цілому підтримують 11% населення України, на Півдні - 10%, на Сході - 10%, на Донбасі - 18%. А ідею відокремлення південно-східних областей і їхнє приєднання до Росії підтримують 9,5% населення Півдня, 11% населення Сходу і 27% населення Донбасу.

Тільки 6% громадян хотіли б, щоб їхня область вийшла зі складу України і створила свою незалежну державу, найбільше - на Донбасі (17%), найменше - на заході (2%).

9% населення хотіли б, щоб їхня область вийшла зі складу України і приєдналася до іншої держави. Найбільше таких - на Донбасі (24%).

32% опитаних уважає, що між західними і східними регіонами України існують глибокі політичні протиріччя, мовні та культурні відмінності, економічні диспропорції, що в перспективі вони можуть роз'єднатися або створити свої держави, або увійти до складу інших держав.

Соцопитування було проведено фондом "Демократичні ініціативи" з 16 по 30 березня 2014 року. Польову роботу виконала фірма "Юкрейніан соціолоджі сервіс". Загалом було опитано 2010 респондентів у 24 областях, АР Крим і м. Києві. Похибка вибірки не перевищує 2,3%.

Дивіться також:

66% українців вважають Голодомор геноцидом

36% українців вважають Сталіна великим вождем

83% українців хочуть, щоб Україна була незалежною

82% українців вважають День Перемоги великим святом

57% українців не вважають УПА борцями за незалежність

Інші матеріали на тему "Соціологія"

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.