Спецпроект

АНОНС: літня школа для вчителів «Навчання про Голокост»

Дев’ята щорічна літня школа "Навчання про Голокост" триватиме з 1 по 9 липня 2014 р. у Кракові та Освенцимі.

Завдяки співпраці з Українським центром вивчення історії Голокосту в Києві, цього року у програмі зможуть взяти участь також вчителі з України. Заняття проводитимуться фахівцями з Польщі, Ізраїлю та США. У рамках проекту учасники відвідають у тому числі Музей Аушвіц-Біркенау в Освенцимі та фабрику Оскара Шіндлера у Кракові.

Програма спрямована на вчителів, які добре володіють польською мовою (усі заняття проводитимуться саме польською) та займаються викладанням теми Голокосту.  Участь у програмі безкоштовна (всі навчальні матеріали, проживання, харчування). Переїзд з України до Кракова буде профінансований Українським центром вивчення історії Голокосту в Києві (макс. 100 євро за особу).

Додаткова інформація:

Томаш Кобилянські, Центр досліджень Голокосту Яґеллонського університету в Кракові: tomasz.kobylanski@uj.edu.pl

Український центр вивчення історії Голокосту: uhcenter@holocaust.kiev.ua

Заявки приймаються до 26 травня 2014 р. Формуляр, заповнений польською мовою, відправляйте за адресою: szkola.letnia.rekrutacja@gmail.com Бланк можна скачати за посиланням на сайті Українського центру вивчення історії Голокосту.

Організатори літньої школи: 

Центр досліджень Голокосту Яґеллонського університету в Кракові (Польща),
Illinois Holocaust Museum and Education Center (Skokie, США)

у співпраці з:

Українським центром вивчення історії Голокосту в Києві, Інститутом європеїстики Яґеллонського університету в Кракові, Інститутом "Яд Вашем" в Єрусалимі (Ізраїль), Єврейським музеєм Галичини в Кракові, Історичним музеєм міста Краків, Міжнародним центром навчання про Аушвіц і Голокост у Державному музеї Аушвіц-Біркенау в Освенцимі (Польща), Міжнародним будинком зустрічей молоді в Освенцимі, Єврейським центром в Освенцимі

головний спонсор проекту:

Claims Conference. The Conference on Jewish Material Claims Against Germany, Inc.

Більше про Голокост читайте на спеціальній сторінці ІП "Голокост від куль"

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.