Білоруське ТБ розповідає про боротьбу з Російською імперією

Програма "Зворотній відлік" білоруського національного телеканалу ОНТ в останній передачі розповіла про повстання проти російської влади у 1863 році.

Ідеться про національно-визвольне повстання - відоме також як "Січневе повстання" - польського, українського, литовського та білоруського народів 1863-64 років.

Одним із найвідоміших організаторів повстання був Кастусь Каліновський - видавець першої білоруськомовної газети, член повстанського комітету, страчений царською владою у Вільнюсі в 18

В останньому листі, переданому з в'язниці, Каліновський написав: "...Тобі з-під шибениці кажу, народе, що тоді тільки заживеш, коли над тобою москаля вже не буде".

У 2006 році активісти білоруського "майдану", які розбили наметове містечко на центральній Жовтневій площі Мінська, перейменували її на площу Кастуся Каліновського.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.

Перед відходом у вічність. До 60-ї річниці смерті Андрія Мельника

Остання зустріч з полковником відбулася у неділю 1 листопада 1964 року. Маковецький увійшов до кімнати, де лежав Андрій Мельник, а біля нього сиділа дружина Софія. У сусідній кімнаті перебували лікар і медсестра готові надати хворому допомогу на кожен його поклик. Стан хворого гіршав з кожною хвилиною.