У МОСКВІ ВІДКРИЛИ РЕСТАВРОВАНОГО ШЕВЧЕНКА. Фото

У Москві після реставрації встановили на попередньому місці монумент Тарасу Шевченку.

В церемонії відкриття брав участь міністр культури РФ Владімір Мєдінскій, повідомляє Лента.

У своїй промові Мєдінскій зазначив, що Шевченко був двомовним поетом, а його творчість зближує Росію і Україну . "Якби він дізнався про сьогоднішні події [агресію Кремля у Криму - ІП], він би сильно здивувався", - заявив чиновник.

На церемонії відкриття також виступив посол України в Росії Володимир Єльченко. Він назвав творчість Тараса Шевченка надбанням усього людства, а самого поета - "творцем української нації та сіячем її духовних якостей".

 Фото: РІА Новости

"Озираючись на шлях України та Росії, я хотів би сказати, що в критичні моменти розвитку наших відносин нам завжди вдавалося внести в діалог конструктивний дух згоди, взаєморозуміння і стабільності", - додав Єльченко. 

У 2012 році монумент демонтували, щоб завершити реставрацію в майстерні.

 Московський Шева

Відкриття відреставрованого пам'ятника Шевченку приурочене до 200-річчя з дня народження поета, яке відзначатиметься 9 березня. 

Пам'ятник Тарасу Шевченку в Москві належить до об'єктів культурної спадщини РФ федерального значення. Скульптура роботи Юлія Синькевича, Михайла Грицюка та Анатолія Сніцарєва - це бронзова фігура поета заввишки 5,6 м на гранітному постаменті.

Пам'ятник встановлено в 1964 році, в часи правління Микити Хрущова. Поруч розташовані готель "Україна", Київський вокзал і метро "Київська".

Дивіться також:

У Будапешті з'явилася площа Шевченка. ФОТО

Урок ювілею Шевченка. Сіоніст Жаботинський про Кобзаря

Шевченко неполіткоректний: "москалі", "німота" і "полукацапи"

Найвищий в Україні пам'ятник Шевченкові стоїть без голови. ФОТО

"Шева" живий! Кобзар як приклад успішності та шикарного стилю

Тарас мав дружину і дітей. Про казахську родину поета

Інші матеріали за темою "Шевченко"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.