АНОНС: як Латвія звільнялася від радянського тоталітаризму

У Києві відбудеться круглий стіл "Досвід Латвії у подоланні наслідків тоталітаризму".

Експерти обговорять особливості історичного досвіду тоталітаризму та оцінку його наслідків для латвійського суспільства, повідомляють організатори заходу.

Також ітиметься про те, яким чином політику пам’яті можна використовувати як інструмент подолання тоталітарної спадщини.

Час і місце заходу: 18 лютого, вівторок. 16.00-18.30. Київ, вул.Сковороди, 2, Національний університет "Києво-Могилянська академія", зала засідань вченої ради (кім. 301).

У круглому столі візьмуть участь історики, працівники Музею окупації Латвії, науковці Могилянки і Центру досліджень визвольного руху

Круглий стіл організовано Центром досліджень визвольного руху та Центром історії державотворення України XX ст. НаУКМА в рамках програми вивчення та популяризації досвіду трансформацій в пост-комуністичних країнах.

Година папуги. Ґеббельсівська пропаганда

«А якщо Ґеббельс за всім тим стоїть, за катинським вбивством?! Бо то був такий момент, коли всі думали: може, це німці зробили? Але в короткому часі зорієнтувалися, що німці не брешуть. Цього разу вони кажуть правду».

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР