Спецпроект

Відкрився онлайн-архів Першої світової війни. ФОТО

Офіційно запрацював європейський віртуальний архів "Europeana 1914-1918", присвячений Першій світовій. Оцифровано 500 тисяч артефактів з часів Великої Війни.

Про це повідомляє Дойче Велле з посиланням на агенцію epd.

Координацію проекту здійcнювала Берлінська державна бібліотека.

У пошуках експонатів для мережевої бази даних співробітники бібліотек і архівів з 8 європейських країн оцифрували понад півмільйона джерел та експонатів того часу.

Німецька карта світу в 1914 році

На ресурсі зібрані особисті документи, щоденники, листи, карикатури, карти, фото- і кінодокументи, пов'язані з Першою світовою.

Англійське "Благання з окопів"

Від 7 до 8 тисяч об'єктів були надані приватними особами із сімейних архівів.

 Поштова листівка "Боже, покарай зрадливу Італію!" Німецький, турецький, болгарський та австо-угорський союзники обурються тим, що Рим вирішив воювати за Антанту

Також на порталі є функція, за допомогою якої кожен може завантажити в архів власний матеріал, пов'язаний із даною темою, поділившись родинними спогадами з іншими.

 Людина з кіноапаратом

Адреса онлайн-архіву - www.europeana1914-1918.eu.

 Наш земляк - солдат австро-угорської армії з Калуша (Івано-Франківщина)

За словами уповноваженої уряду ФРН з питань культури Моніки Ґрюттерс, проект є "вражаючою ілюстрацією того, до якої успішній співпраці здатна сьогодні колись настільки роз'єднана Європа".

 Французька поштівка

Дивіться також:

Три історії кохання Першої світової в Україні

Як у світі відзначатимуть 100-річчя з початку Першої світової

Перемишль - фортеця, за яку гинула половина Європи. ЕКСКУРСІЯ

У британських школах думають, що Перша світова - війна з Наполеоном

Під Бродами знайшли фронтову ванну Першої світової. ФОТО

1917: реконструкція різанини в болотах біля Іпру. ВІДЕО

Аерофотозйомка часів Першої світової війни. ФОТО

Танкіст Великої війни малював битви, в яких брав участь. ФОТО

На Львівщині відкрили обеліск солдатам Першої світової. ФОТО

Помер останній ветеран Першої світової війни. ФОТО

Всі матеріали за темою "Перша світова війна"

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.

Харитина Кононенко. "Та, що йшла за покликом Києва"

З відновленням незалежності Київ щороку вшановує Олену Телігу, лицарку й музу національно-визвольної боротьби. Проте жодна київська вулиця не має навіть невеличкого пам'ятного знака на честь Харитини Кононенко, на 6 років старшої за Телігу діячки, яка була активною учасницею Української революції в нашій столиці.