Спецпроект

Відкрився онлайн-архів Першої світової війни. ФОТО

Офіційно запрацював європейський віртуальний архів "Europeana 1914-1918", присвячений Першій світовій. Оцифровано 500 тисяч артефактів з часів Великої Війни.

Про це повідомляє Дойче Велле з посиланням на агенцію epd.

Координацію проекту здійcнювала Берлінська державна бібліотека.

У пошуках експонатів для мережевої бази даних співробітники бібліотек і архівів з 8 європейських країн оцифрували понад півмільйона джерел та експонатів того часу.

Німецька карта світу в 1914 році

На ресурсі зібрані особисті документи, щоденники, листи, карикатури, карти, фото- і кінодокументи, пов'язані з Першою світовою.

Англійське "Благання з окопів"

Від 7 до 8 тисяч об'єктів були надані приватними особами із сімейних архівів.

 Поштова листівка "Боже, покарай зрадливу Італію!" Німецький, турецький, болгарський та австо-угорський союзники обурються тим, що Рим вирішив воювати за Антанту

Також на порталі є функція, за допомогою якої кожен може завантажити в архів власний матеріал, пов'язаний із даною темою, поділившись родинними спогадами з іншими.

 Людина з кіноапаратом

Адреса онлайн-архіву - www.europeana1914-1918.eu.

 Наш земляк - солдат австро-угорської армії з Калуша (Івано-Франківщина)

За словами уповноваженої уряду ФРН з питань культури Моніки Ґрюттерс, проект є "вражаючою ілюстрацією того, до якої успішній співпраці здатна сьогодні колись настільки роз'єднана Європа".

 Французька поштівка

Дивіться також:

Три історії кохання Першої світової в Україні

Як у світі відзначатимуть 100-річчя з початку Першої світової

Перемишль - фортеця, за яку гинула половина Європи. ЕКСКУРСІЯ

У британських школах думають, що Перша світова - війна з Наполеоном

Під Бродами знайшли фронтову ванну Першої світової. ФОТО

1917: реконструкція різанини в болотах біля Іпру. ВІДЕО

Аерофотозйомка часів Першої світової війни. ФОТО

Танкіст Великої війни малював битви, в яких брав участь. ФОТО

На Львівщині відкрили обеліск солдатам Першої світової. ФОТО

Помер останній ветеран Першої світової війни. ФОТО

Всі матеріали за темою "Перша світова війна"

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.