Спецпроект

Магнат заповів музею свою колекцію імпресіоністів

Нафтогазовий магнат Фредерік Гамільтон заповідає 22 картини імпресіоністів зі своєї колекції Денверському музею мистецтв (Denver Art Museum). До зібрання входять роботи Ван Гога, Моне, Сезанна, Мане, Ренуара, Морізо, Піссаро, Сіслея, а також Чейза, Гассама та Кайботта, пише Artukraine.

Зараз витвори мистецтва представлені на виставці "Паспорт у Париж" (Passport to Paris), яка триватиме у музеї до 9 лютого. Після закінчення виставки полотна повернуть власнику. Згідно до заповіту, повні права на картини музей отримає після смерті дарувальника - Фредеріка Гамільтона.

"Колекціонування картин було для мене величезною радістю упродовж чотирьох десятиліть. Я радий знати, що майбутнє покоління відвідувачів Денверського художнього музею буде насолоджуватися ними так само, як і я. Сподіваюсь, що цей дарунок зробить колекцію музею ще більшим джерелом насолоди для всіх, хто живе або відвідує наше велике місто", - сказав Гамільтон.

Альфред Сіслей, Дорога до Вено. 1886
Каміль Піссаро, Весна в Ераньї. 1900
Ежен Буден, Гавр. Судна в порту. 1868-1872
П'єр Огюст Ренуар, Береги Сени. 1875
Вінсент Ван Гог, Пшеничне поле з маками. 1887

Більше робіт з колекції Фредеріка Гамільтона - за посиланням

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.