В Парижі відкрили квартиру, в яку 70 років ніхто не заходив. ФОТО

У Парижі виявили квартиру, залишену власниками на початку Другої світової війни. Помешкання перетворилося на "капсулу часу", зберігши з 1940-х інтер'єр і деталі побуту.

Покинуте приміщення виявили після того, як його власниця померла у віці 91 року, пише Дейлі Мейл.

Пані де Флоріан втекла зі столиці Франції на південь країни на початку Другої світової. Вона ніколи не поверталася у Париж і, схоже, у квартиру з того часу ніхто не заглядав, повідомляє видання.

Будинок із "капсулою часу" розташовано у 9-му окрузі Парижу, між площею Піґаль та Оперою. Власник регулярно сплачував комунальні платежі, тож долею помешкання ніхто не переймався до смерті пані Флоріан.

Експерти, яких спадкоємці покійної попросили оцінити майно у квартирі, кажуть, що це було схоже на візит до замку Сплячої Красуні, де час зупинився ще в 1900-х роках.

Фото: dymontiger.livejournal.com

Всі речі були укриті товстелезним шаром пилу і павутиння.

 

Особливу увагу експертів привернув портрет жінки у рожевій сукні пензля італійського класика епохи декадансу Джованні Болдіні. "Не було жодної згадки про цю роботу, вона ніде не виставлялася, - зазначив арт-експерт Марк Оттаві. - Хоча, без сумніву, це був саме він".

 Очевидно, це і є портрет Марти

Зрештою виявилося, що бабуся власниці - актриса Марта де Флоріан - була музою відомого портретиста. 

У квартирі знайшли "палкі листи" шанувальників актриси, які Марта збирала в підшивку. Серед фанатів актриси був французький прем'єр Жорж Клемансо (той самий, що в 1918 році ініціював висадку десанту Антанти на півдні України).

 Всередині "капсули часу"

Коли ж у згортку виявили любовного листа від Болдіні, експерти остаточно упевнилися в автентичності роботи. Портрет було написано у 1898 році, коли Марта де Флоріан мала 24 роки.

 Перший мультик із Мікі-Маусом з'явився у 1928 році. Очевидно, це іграшка нещодавно померлої власниці 

Картину виставили на акціоні зі стартовою ціною 300 тисяч євро. Зрештою її було продано за 2,1 млн - рекордна для робіт Болдіні ціна.

Як відомо, у 2013 році берлінську квартиру, де в 1980-х мешкала громадянка соціалістичної Німеччини Ангела Меркель, було виставлено в добову оренду.

Дивіться також інші матеріали за темою "Побут"

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.