Спецпроект

Бессарабський ринок у Києві перефарбують і перетворять на музей

На Бессарабському ринку щосили готуються до ремонту, який розпочнеться навесні наступного року. Зараз експерти перевіряють надійність стін і фундаментів будинку. Першу частину проекту капітального ремонту головного ринку столиці затвердять до новорічних свят. Проект реставрації поки в розробці, його виконає компанія, яка виграла тендер.

Про це пише architector.ua.

"Ми плануємо провести посилення фундаменту самої будівлі. Також зробимо більш надійними перекриття всіх трьох поверхів. Особливо цього потребують перекриття над торговим залом - скляний купол", - говорить заступник директора ринку Сергій Дорофєєв.

Інформацію уточнила директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Людмила Денисюк. За її словами, роботи планують глобальні . "Ринок не знав ремонту 50 років. Купол-дах спирається на стіну і не має надійної опори. Грунт під будівлею просів, і ми повинні зміцнити фундамент. Можливо, в будівлі ринку з'явиться музей його історії, але все це буде відомо, коли допрацюють проект. Колір фасаду будівлі залишиться таким, як зараз, можливо, буде трохи яскравіше", - говорить Денисюк. Вона додала, що, в ході останньої сесії Київради (13 листопада 2013) депутати передали ринку в користування землю, яка раніше перебувала в оренді. Зараз адміністрація Бессарабки продовжує оформляти документацію.

"Закривати на час ремонту ринок ми не плануємо. Буде розроблено графік виконання ремонту, який не вплине на роботу торговців. Всі продавці залишаться на своїх місцях. 

У мерії розповіли, що в поточному році на реставрацію буде витрачено майже 1,5 млн грн. "Зараз ми обстежуємо технічний стан всіх приміщень. Там багато проблемних місць і тріщин. На це витратимо 0,5 млн грн, інша частина грошей піде на підготовку проекту реставрації, який повністю підготують наступного року", - говорить Денисюк. "Наступного року на реставрацію буде виділено ще 4 млн, плюс 14,5 млн планується закласти в бюджет 2015 року. Весь комплекс ремонтних робіт обійдеться більш ніж в 20 млн грн. Реставрацію почнемо ближче до весни наступного року, і закінчимо в 2015 році", - обіцяє чиновниця.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.