Спецпроект

Бессарабський ринок у Києві перефарбують і перетворять на музей

На Бессарабському ринку щосили готуються до ремонту, який розпочнеться навесні наступного року. Зараз експерти перевіряють надійність стін і фундаментів будинку. Першу частину проекту капітального ремонту головного ринку столиці затвердять до новорічних свят. Проект реставрації поки в розробці, його виконає компанія, яка виграла тендер.

Про це пише architector.ua.

"Ми плануємо провести посилення фундаменту самої будівлі. Також зробимо більш надійними перекриття всіх трьох поверхів. Особливо цього потребують перекриття над торговим залом - скляний купол", - говорить заступник директора ринку Сергій Дорофєєв.

Інформацію уточнила директор департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Людмила Денисюк. За її словами, роботи планують глобальні . "Ринок не знав ремонту 50 років. Купол-дах спирається на стіну і не має надійної опори. Грунт під будівлею просів, і ми повинні зміцнити фундамент. Можливо, в будівлі ринку з'явиться музей його історії, але все це буде відомо, коли допрацюють проект. Колір фасаду будівлі залишиться таким, як зараз, можливо, буде трохи яскравіше", - говорить Денисюк. Вона додала, що, в ході останньої сесії Київради (13 листопада 2013) депутати передали ринку в користування землю, яка раніше перебувала в оренді. Зараз адміністрація Бессарабки продовжує оформляти документацію.

"Закривати на час ремонту ринок ми не плануємо. Буде розроблено графік виконання ремонту, який не вплине на роботу торговців. Всі продавці залишаться на своїх місцях. 

У мерії розповіли, що в поточному році на реставрацію буде витрачено майже 1,5 млн грн. "Зараз ми обстежуємо технічний стан всіх приміщень. Там багато проблемних місць і тріщин. На це витратимо 0,5 млн грн, інша частина грошей піде на підготовку проекту реставрації, який повністю підготують наступного року", - говорить Денисюк. "Наступного року на реставрацію буде виділено ще 4 млн, плюс 14,5 млн планується закласти в бюджет 2015 року. Весь комплекс ремонтних робіт обійдеться більш ніж в 20 млн грн. Реставрацію почнемо ближче до весни наступного року, і закінчимо в 2015 році", - обіцяє чиновниця.

Теми

Година папуги. Велике кохання Зоф’ї Бартницької

Через 70 років пані Бартницька пригадувала останні чутки, які долинали про долю її чоловіка з СРСР, з самого сходу України: «Брат чоловіка, колись там — не знаю, коли — контактував з якимись військовими чинами. Йому сказали: «Його нема серед живих. Тільки не можна про це говорити». Колишній агроном, поручик резерву Зиґмунт Бартницький зник. Про те, що з ним трапилось, не можна було говорити 50 років.

Не товариш. Фантастичні вибори великого 1990 року

Моментально з бридливістю повертаю посвідчення: «Заберіть це! Я їм не товариш! Я член Української Республіканської партії». І – о, диво! – для мене, єдиного із 450 депутатів, було виготовлено посвідчення без слова "товариш"!

Степан Скрипник. Хорунжий Армії УНР, депутат, патріарх

У 1940–1980-х роках резидентури кдб срср у Канаді і США широко практикували оперативні заходи з компрометації через так звану прогресивну пресу визначних українських діячів, які активно боролися за духовне і національне відродження. Одна з таких операцій була спрямована проти тодішнього митрополита Української православної церкви Канади, а невдовзі – УПЦ США, у майбутньому – Святішого Патріарха Київського і всієї Руси-України Мстислава.

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР