Спецпроект

Українські художники встановили новий ціновий поріг "за шкалою Sotheby's"

25 листопада в Лондоні з успіхом пройшов перший в історії аукціон Східно-європейського сучасного мистецтва Sotheby's - Contemporary East. Українські художники, вже не в перше представлені на аукціоні, встановили нові рекорди продажів на торгах дому Sotheby's.

Про це повідомляє ArtAgentUkrGallery.

На торгах були представлені 90 лотів - мистецтво художників України, Росії, а також Угорщини, Чехії, Польщі та інших східно-європейських країн. Загальна виручка аукціону склала $ 3,9 млн.

Українським топ -лотом стала безіменна робота Анатолія Криволапа - зимовий пейзаж був проданий за $ 60 750, перевищивши попередню оцінку майже вдвічі. Топ- лотом торгів стала картина уродженця України Іллі Кабакова Свята 6, яка пішла з молотка за $ 1,547 млн.

Експерти Sotheby's оцінили Східно- європейські торги як успішні. "Багато лотів були продані відповідно з верхнім естімейтом або навіть його перевищенням. Роботи українських художників показали дуже хороші результати, підвищивши свій ціновий поріг "за шкалою Sotheby's". Все це доводить, що українське мистецтво і мистецтво Східної Європи стабільно залишається в ринковому тренді, і наші клієнти інвестують в нього все з більшим зацікавленням" - прокоментувала сейл Суад Гараєва, фахівець Sotheby's з сучасного мистецтва СНД.

Східно- європейські торги Sotheby's сфокусовані на живопису східно-європейських художників, починаючи з 1980-х і 1990-х рр.. і до наших днів. Торги були засновані відповідно до тенденцій міжнародного арт-ринку. Експерти Sotheby's розглядають Східно- європейський регіон як територію із загальною культурно-історичною спадщиною, що стала місцем для самобутнього сучасного мистецтва світового рівня, на яке є великий попит на міжнародному арт-ринку.

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.