Спецпроект

Бахчисарайський музей отримав унікальну колекцію монет

Американець кримськотатарського походження Абдураїм Деміраяк приніс у дар Бахчисарайському заповіднику нумізматичну колекцію з 137 унікальних монет, яку він збирав 50 років.

Про це пише ukrinform.ua.

За словами самого колекціонера, монети, які друкувалися в стародавній столиці кримського держави - ​​Бахчисараї, унікальні, їх пошук був пов'язаний з великими труднощами, і в світі їх залишилося дуже мало.

"Я приношу їх в дар Бахчисарайському заповіднику як свідчення того, що в Криму жили, живуть і будуть жити кримські татари", - заявив він журналістам.

У колекції дарувальника також унікальні китайські монети династії Мін, які можна побачити в Британському музеї. Стане доступна відвідувачам Бахчисарайського музею та індійська частина колекції, представлена ​​двома найменшими в світі золотими монетами діаметром 6 мм. Є і монети періоду Великих Моголів. Гордістю ж колекції Деміраяка є перська бронзова монета віком 2400 років, на якій зображений цар Дарій з луком і списом.

Як повідомили в Міністерстві культури Криму, в 1997 році до 80-річчя Бахчисарайського музею Абдураїм Деміраяк вже передавав в дар Бахчисарайському історико-культурному заповіднику колекцію монет Кримського ханства, Золотої Орди і нумізматичні знаки ряду європейських держав.

У структуру Бахчисарайського державного історико-культурного заповідника входять музеї Ханський палац, Чуфут-Кале, Мангуп-Кале, Ескі- Кермен, Будинок-музей Ісмаїла Гаспринського, Музей археології і печерних міст і низка інших пам'яток і музеїв.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.