Спецпроект

Малахов курган приведуть до ладу і зроблять там музей трьох воєн

На Малахов курган чекає серйозна реконструкція, в ході якої територія парку і меморіалу буде приведена до ладу, а на базі бомбосховища створять частину музею, присвячену трьом війнам.

Про це пише gostyam.sebastopol.ua.

У першу чергу будуть виконані термінові роботи, серед яких значиться забезпечення охорони території від несанкціонованого проникнення та виготовлення воріт. Як пояснила міська влада, це не буде забороною на відвідування парку, його будуть лише закривати на ніч. 

Потім буде здійснено спіл сухостою, який серед дерев на Малаховому кургані вже сягає 10%. Потім піде відновлення асфальтового покриття та мощення доріжок плиткою, там, де потрібно. 

Центральною частиною Малахова кургану стане музей трьох воєн, присвячений Першій обороні Севастополя, періоду Великої Вітчизняної війни і рокам Холодної війни. В якості майбутніх площ для експозицій планується також задіяти підземне бомбосховище, приховане в надрах кургану, призначене для укриття в разі НС жителів Корабельної сторони і працівників "Севморзаводу".

Зміни на Малаховому кургані проводитимуться за тією ж схемою, яка з успіхом була застосована при створенні меморіального комплексу "35-а берегова батарея". У влади є намір повернути меморіалу кургану вигляд, який він мав в 1960-і роки. Паралельним завданням стане відновлення пам'яті про героя Севастопольської оборони контр-адмірала Володимира Істоміна.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.