Спецпроект

У Криму відкриють музей туалету. ФОТО

У севастопольському дитячому еко-містечку "Лукомор'я" з'явиться скульптурна композиція і музей, присвячені туалету.

Про це пише segodnya.ua.

Як розповів власник парку Микола Помогалов, скульптурна композиція для відвідувачів буде відкрита 19 листопада, її приурочать до святкування Всесвітнього дня туалету.

"Композиція "Пам'ятник туалету" представлятиме собою каскад дитячих горщиків, який буде "розривати" жук-гнойовик, що штовхає кулю у вигляді Землі. Також по горщиках буде бігти вода", - пояснив Помогалов.

Музейна композиція разом із засновником


За його словами , до створення такої незвичайної композиції його підштовхнула актуальна для туристичного Криму проблема відсутності громадських туалетів. Крім того, незабаром поруч з композицією з'явиться Музей туалетів, основою експозиції якого стануть корабельні гальюни.

В парку вже діють музей какао і шоколаду та музей морозива.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.