Спецпроект

Єврейський музей в Москві на один день стане безкоштовним

Вхід в московський Єврейський музей та Центр толерантності буде безкоштовним для відвідувачів найближчою неділю, так музей вирішив відсвяткувати першу річницю з дня свого заснування.

Про це пише newsru.com.

У програмі заходів, запланованих на неділю - найпопулярніші екскурсії за перший рік, спеціальна екскурсія головного хранителя Московського будинку фотографії Олени Місаланді по виставці Еммануїла Евзеріхін "Фотографії, яких не було", постановка "Венеціанського купця", майстер-клас по звуку від Центру авангарду, різноманітна дитяча програма та багато іншого.

Також організатори обіцяють виступ Георга Шольхаммера - австрійського куратора, видавця журналу Springerin і засновника проекту Tranzit (міжінституційних платформи в Австрії, Чехії, Румунії, Словаччини та Угорщини) - на тему "Свобода і інституції". На завершення дня архітектор, керівник бюро RAA, який розробив проект Єврейського музею і центру толерантності, Ральф Епельбаум розповість історію задуму і створення музею.

Єврейський музей та Центр толерантності відкрили 12 листопада минулого року в будівлі Бахметьєвського гаража - пам'ятника архітектури радянського авангарду, побудованого Костянтином Мельниковим і Володимиром Шуховим. Створенням музею, на який було виділено 50 мільйонів доларів приватних коштів, займався архітектор і відомий музейний дизайнер Ральф Аппельбаум, умовно розділив весь гігантський простір гаража на 12 павільйонів. При вході - 4D-кінотеатр, далі низка залів з артефактами, серед яких танк Т- 34 і літак У- 2, документи, фотографії, листи, що розповідають про життя євреїв у Росії, починаючи з кінця XIX століття до теперішнього часу.

За перший рік свого існування музей запустив низку тимчасових виставкових проектів: виставка "Ле Корбюзьє - архітектор книги", проект "Скрізь чужі", в рамках якого були показані роботи художників з фонду Pomeranz Collection (у тому числі твори Марини Абрамович і Йозефа Бойса, Валі експорт, Джозефа Кошута, Брюса Наумана та інших сучасних авторів) , виставка Еммануїла Евзеріхін "Фотографії, яких не було " та інші.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.