Спецпроект

Єврейський музей в Москві на один день стане безкоштовним

Вхід в московський Єврейський музей та Центр толерантності буде безкоштовним для відвідувачів найближчою неділю, так музей вирішив відсвяткувати першу річницю з дня свого заснування.

Про це пише newsru.com.

У програмі заходів, запланованих на неділю - найпопулярніші екскурсії за перший рік, спеціальна екскурсія головного хранителя Московського будинку фотографії Олени Місаланді по виставці Еммануїла Евзеріхін "Фотографії, яких не було", постановка "Венеціанського купця", майстер-клас по звуку від Центру авангарду, різноманітна дитяча програма та багато іншого.

Також організатори обіцяють виступ Георга Шольхаммера - австрійського куратора, видавця журналу Springerin і засновника проекту Tranzit (міжінституційних платформи в Австрії, Чехії, Румунії, Словаччини та Угорщини) - на тему "Свобода і інституції". На завершення дня архітектор, керівник бюро RAA, який розробив проект Єврейського музею і центру толерантності, Ральф Епельбаум розповість історію задуму і створення музею.

Єврейський музей та Центр толерантності відкрили 12 листопада минулого року в будівлі Бахметьєвського гаража - пам'ятника архітектури радянського авангарду, побудованого Костянтином Мельниковим і Володимиром Шуховим. Створенням музею, на який було виділено 50 мільйонів доларів приватних коштів, займався архітектор і відомий музейний дизайнер Ральф Аппельбаум, умовно розділив весь гігантський простір гаража на 12 павільйонів. При вході - 4D-кінотеатр, далі низка залів з артефактами, серед яких танк Т- 34 і літак У- 2, документи, фотографії, листи, що розповідають про життя євреїв у Росії, починаючи з кінця XIX століття до теперішнього часу.

За перший рік свого існування музей запустив низку тимчасових виставкових проектів: виставка "Ле Корбюзьє - архітектор книги", проект "Скрізь чужі", в рамках якого були показані роботи художників з фонду Pomeranz Collection (у тому числі твори Марини Абрамович і Йозефа Бойса, Валі експорт, Джозефа Кошута, Брюса Наумана та інших сучасних авторів) , виставка Еммануїла Евзеріхін "Фотографії, яких не було " та інші.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.