Спецпроект

Приватний музей Фаберже відкриється в Петербурзі

Колекція виробів ювелірного дому Фаберже, що належить російському бізнесменові Віктору Вексельбергу, після багаторічних поневірянь знайшла постійний будинок в Шуваловському палаці на набережній річки Фонтанки в Петербурзі

Про це пише ria.ru.

Приватний музей Фаберже відкриється в Петербурзі в Шуваловському палаці на набережній Фонтанки 19 листопада. Перед відкриттям у палаці була проведена масштабна реставрація з відновлення історичних інтер'єрів.

"Серед експонатів раритетні твори живопису та інші предмети мистецтва", - йдеться в повідомленні прес-служби культурно-історичного фонду "Зв'язок часів", якому належить колекція. Також там зазначено, що директором музею стане Володимир Воронченко.

Колекцію музею складуть збори фонду Віктора Вексельберга "Зв'язок часів" - це найбільше в світі приватне зібрання російського прикладного мистецтва рубежу XIX -XX століть, яке налічує понад 4 тисяч предметів. У його основі - унікальні твори фірми ювеліра Карла Фаберже, що включають в себе 9 знаменитих імператорських великодніх яєць. Колекція демонструвалася в різних російських містах, а також за кордоном, у тому числі в Індії та Швейцарії, проте питання, чи знайде вона, нарешті, постійний притулок на території Росії, довго залишалося загадкою.

Основу колекції склало зібрання великодніх декоративних яєць фірми Фаберже та інших виробів фірми Малькольма Форбса, яку Віктор Вексельберг придбав в 2004 році на Sotheby's. Угода обійшлася бізнесменові в рекордні 100 мільйонів доларів, причому підприємець ефектно викупив всі лоти "оптом", ще до відкриття торгів. У наступні роки колекція поповнилася новими предметами, створеними знаменитою фірмою - зокрема, мініатюрною бонбоньєркою у вигляді яйця, яка належала брату імператриці Марії Федорівни грецькому королю Георгу I, і колекцією "Сафра" , до якої входять годинник, рамки для фотографій та настільні приналежності.

Теми

Щоденник Майдану. Про що ми тоді думали

"Ладно, давайте серьезно. Вот кто сегодня до полуночи готов выйти на Майдан? Лайки не считаются. Только комментарии под этим постом со словами "Я готов". Как только наберется больше тысячи, будем организовываться".

Що сказав Мотика? – відповідь професора Богдана Гудя на тему Волинської трагедії

26 жовтня в етері Українського радіо прозвучало інтерв'ю журналістки Світлани Мялик з відомим польським істориком, головним фахівцем із проблем Волині'43 професором Ґжеґожем Мотикою. Позаяк один із фрагментів цієї майже годинної розмови стосується моєї скромної особи, що гірше – містить низку інсинуацій і неправдивої інформації, прокоментую його для, насамперед, українських слухачів/читачів.

Боротьба між радянськими силами та підрозділами УПА на ПЗУЗ в 1944 році

4 листопада передчасно помер дослідник і популяризатор історії українського визвольного руху Владислав Сапа. У пам’ять про нього «Історична правда» публікує дослідження Владислава, яке одержало відзнаку історика Володимира В’ятровича на конкурсі студентських наукових робіт «Український визвольнй рух» 26 жовтня 2013 року, але досі не публікувалося.

Отець Василь Кушнір. Перший президент Комітету українців Канади

Абревіатура КУК в оперативних документах мдб/кдб срср завжди фігурувала поряд із фразами "антирадянська діяльність", "українські буржуазні націоналісти", "непримиренні вороги Радянського Союзу". Подібних епітетів удостоювалися й активні діячі, які створювали та розбудовували цю потужну громадсько-політичну організацію. Серед них – отець Василь Кушнір, перший президент Світового конгресу вільних українців.