Спецпроект

Музей медицини запрошує подивитися на діораму оборони Києва

Музей медицини запрошує киян та гостей столиці подивитися багатоплановий діорамний комплекс, присвячений наданню медичної допомоги захисникам Києва в серпні 1941-го.

Про це пише comments.ua.

На першому ярусі діорами відвідувачі зможуть побачити реальну військову обстановку в районі тодішньої сільгоспакадемії (нині - Аграрний університет), а на другому - пересувний медичний пункт у підвалі академії, де надавалася медична допомога воїнам.

Над експозицією працювали українські художники під керівництвом М.Хана. Завдяки грі світла протягом дня картинка змінюється.

Для звукового оформлення діорами використана запис "хвилини мовчання" у виконанні диктора Всесоюзного радіо Віри Ентоні. "Це рідкісний запис, тому що після еміграції диктора в США в 1977 році "хвилина мовчання" була переозвучена Юрієм Левітаном, а потім Ігорем Кириловим, - сказав директор музею, професор Вадим Шипулін. - У звуковому оформленні частини діорами також використаний запис з голосом народного артиста УРСР Миколи Оляліна".

Теми

Вибір Віктора Кравченка. Людина, яка домоглася суду над СРСР

Ілько Борщак. На вістрі радянської спецпропаганди у Франції

Ілько Борщак був потрібен більшовицькому режимові лише тоді, коли він чітко вписувався в схему діяльності радянської спецпропаганди за кордоном. Коли ж чекісти зрозуміли, що він грає подвійну роль, його спробували скомпрометувати в емігрантських колах саме як більшовицького агента. Жодні минулі заслуги перед радянською владою до уваги не бралися. Так чинили з усіма. Ставилися як до відпрацьованого матеріалу, з яким можна робити будь-що.

Рена Марутян: "Метою геноцидальних практик росії є стирання української національної ідентичності"

Інтерв’ю з доктором наук з державного управління, професоркою кафедри глобальної та національної безпеки КНУ ім. Т. Г. Шевченка Реною Марутян у Музеї "Голоси Мирних" Фонду Ріната Ахметова.

"Пєрацький. Кар'єрна драбина". Уривок з книги про вбивство міністра Пєрацького

Вбивство міністра внутрішніх справ Броніслава Пєрацького стало одним із найгучніших замахів міжвоєнної Польщі. А для українських націоналістів — символом чи не найбільшої потуги, що її сягнула революційна організація в 1930-х роках. Міністр Пєрацький був одним із творців польської незалежності, а його життєпис подібний до біографій українських ровесників. Усе змінилося після листопада 1918-го: Пєрацький розбудовував польську державу, а його українські однолітки — підпілля, що боролося з Польщею та мріяло про власну державність. Пєрацький став одним із найвпливовіших польських посадовців і загинув на піку кар'єри від рук українця — представника молодого покоління, що було значно радикальніше за своїх попередників.