Спецпроект

Музей розсилає на iPhone рецепти страв від дружини Льва Толстого

Музей-садиба Льва Толстого "Ясна поляна" в Тульській області Росії презентувала мобільний додаток для iPhone з рецептами з кулінарної книги дружини відомого письменника.

Про це пише itar-tass.com.

У нього увійшли 50 рецептів яснополянських страв з фотографіями та коментарями провідних експертів кулінарії.

"Всі рецепти для програми взяті з "Кухонної книги С.А. Толстої". Також користувачі можуть познайомитися з 20 варіантами обідів, які Софія Андріївна записувала в книгу замовлень і передавала сімейному кухареві Миколі Румянцеву", - сказала співробітник прес -служби музею Ірина Афоніна.

У додатку дається докладний опис однієї з найулюбленіших страв Толстих - "матлот з коропа або з різної риби". Згідно з рецептом, необхідно стерти борошно з маслом, покласти печериці, цибулю, додати дві склянки червоного вина, посолити і все зварити. Вилити отриманий соус на рибу і знову варити разом з рибою.

Додаток для iPhone про кулінарні рецепти Толстих буде доступний і в інтернеті.

Теми

Платоніда Хоткевич. «Щоб нічого не надрукувала про чоловіка»

В архівних фондах Служби зовнішньої розвідки України знайдено тоненьку справу на Платоніду Хоткевич – дружину визначного українського діяча Гната Хоткевича, який був репресований сталінським режимом і розстріляний 8 жовтня 1938 року за "участь у контрреволюційній діяльності і шпигунство на користь Німеччини". Дружину ж органи СМЕРШ вистежили після Другої світової війни у Празі і заарештували, "щоб нічого не надрукувала про чоловіка".

"Моя війна". Уривок із книги Валерія Залужного

"Моя війна" — це особиста розповідь генерала Валерія Залужного про шлях від хлопчака до Головнокомандувача Збройних Сил України, а водночас це історія країни, яка прямує до війни: спершу примарної, у можливість якої ніхто не вірив, а згодом великої, ґлобальної, повномасштабної.

Волинь’43: Що замовчує польська історіографія?

Документи польської конспірації, зокрема Делегатури уряду на Край і командування Армії Крайової, свідчать про те, що ситуація на цих теренах у роки Другої світової війни була дуже неоднозначною, а інспіраторами процесу "очищення" Волині від її польського населення виступали не лише українські націоналісти різних відламів, але й совєти, німці та кримінальні елементи.

Клим Семенюк мав з Василем Стусом одного слідчого та Медведчука за адвоката, але не були особисто знайомі

Ми боремось за нашу незалежність сьогодні, оскільки попередні покоління боролися за неї та зрештою її здобули. Із загальної кількості репресованих українців багато абсолютно невинних людей, які навіть і не думали про вільну Україну. Про ту, яку думав Клим Семенюк. Саме завдяки йому і таким, як він, ми маємо за що боротися зараз.